League of Legends

Nukeduck Roccat’ten ayrıldı

Avrupa LCS takımlarından Roccat’in orta koridor oyuncusu Nukeduck, takımdan ayrıldı.Takımın Facebook aracılığıyla yaptığı açıklamaya göre oyuncu, 2016 LCS sezonunda farklı bir takımda mücadele edecek.

https://www.facebook.com/TEAMROCCAT/photos/a.197732800421748.1073741829.185120511682977/413374255524267/?type=3

Avrupa LCS’i 5. olarak bitiren Roccat, özellikle de Nukeduck’ın performanslarıyla ligin iyi oynayan takımlarından birisiydi. Playoff’ı 5-6. olarak bitiren takım, Dünya Şampiyonası’na katılma umuduyla oynadığı Bölgesel Eleme Turnuvası’nda da 2. turda Origen’e elenmişti. Takım, oyunun sonlarında doğru kararlar veremese de, Jankos ve Nukeduck’ın performanslarıyla belirli bir karakter oluşturmuştu.

Öte yandan takımdan yapılan açıklama ile üst koridor oyuncusu Steve ve nişancı MrRallez ile de yollar ayrıldı. Bu iki oyuncunun kiralık olarak bir Challenger takımına gönderildiğini açıklayan Roccat’in şu anki aktif kadrosunda kimse bulunmuyor. Steve’in takımdan gönderilmesi doğru karar olarak gözükse de, MrRallez’in takıma katılmasından itibaren çok iyi oynadığını belirtelim. Dün belli olan habere göre takımın ormancısı Jankos ve destek oyuncusu Vander, H2K Gaming ile anlaşmıştı. Bu iki oyuncunun sadece IEM Cologne için H2K’nin kadrosunda bulunduğu söylense de, takımın turnuvayı iyi oynaması durumunda Jankos ve Vander’ın H2K ile yollarına devam edeceği bir gerçek.

Sezon arasında takım ile ilgili büyük transfer dedikoduları dolaşsa da, Roccat’in kadrosunu elinde tutamadığını söyleyebiliriz. Dedikodulara göre takım, Cabochard ve Forg1ven ile anlaşmıştı. Takımın tüm oyuncularını göndermesi hayranlarını hayal kırıklığına uğratırken, takımın 2016 LCS sezonuna nasıl bir kadro ile başlayacağı büyük bir merak konusu.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir