League of Legends

NumberOne’da destek rolüne Rydle getirildi

Türkiye Şampiyonluk Ligi  takımlarından NumberOne Esports Club destek rolüne Rydle’ı transfer etti.

Ligde pek de iç açıcı günler geçirmeyen NumberOne, destek rolündeki Swanepoel’un yerine İspanyol oyuncu Rydle’ı kadrosuna kattı. 2015 yılında takım kurulduğundan beri kadronun bir parçası olan Swanepoel, sürekli istikrarsız ve hata yapmaya meyilli bir oyuncu görünümü ortaya koyuyordu. Alt koridorda çok fazla saldırı gücü taşıyıcısı değişikliği yapan NR1, şimdiye kadar destek oyuncusu Swanepoel’u hiç değiştirmemişti. Takım kurulduğundan bu yana Revanche, Stansfield, Zaek ve Padden gibi saldırı gücü taşıyıcılarına sahip olan ekip tam anlamıyla güçlü diyebileceğimiz bir alt koridor ikilisi oluşturamadı. Son olarak da KillerEs-Swanepoel ikilisi zaman zaman başarılı olsa da, genele baktığımızda yine isteneni veremedi.

Ligdeki kötü gidişatın dışında alt koridorundaki sorununa da çözüm arayan NR1, çareyi İspanyol oyuncu Rydle’da buldu. 2015’te Dark Passage’da forma giymiş ve Türkiye Şampiyonluğu yaşamış olan destek oyuncusuna hiçbir e-Spor hayranı yabancı değil. Dark Passage zamanında Zeitnot ile iyi bir sinerji yakalayan oyuncu, başarılı bir performans ortaya koyuyordu. Zaman zaman pozisyon hataları yapsa da kritik diyebileceğimiz hatalara sebep olmuyordu. Alistar, Thresh Braum ve Leona gibi şampiyonlara hakim olan Rydle, ligin altıncı haftasından itibaren NumberOne forması giyecek. Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne de yabancı olmayan oyuncunun nasıl bir performans ortaya koyacağı ise merak konusu. KillerEs ile birlikte yakalayacakları uyum takımın performansını doğrudan etkileyecek. Oyuncunun transferini ise takıma geçici olarak koçluk yapacak Eren “Zenith” Aydın’ın istediği yönünde gelen bilgiler arasında.

Ligde normal sezonun bitimine iki hafta kala bu transferin takıma ne kadar yararı olacağı da büyük bir soru işareti yaratıyor. Hali hazırda NumberOne’ın Çilekler ile birlikte 2-8’lik skorla son sırada bulunması da olayın bir başka boyutu. Takım ligde kalmayı başarırsa bu transferin meyvelerini daha çok yaz mevsiminde alacak gibi gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir