League of Legends

Optic Gaming’in akademi kadrosu belli oldu

Bu sezon NA LCS’te mücadele edecek dört yeni takımdan biri olan Optic Gaming, akademi kadrosunu duyurdu.

NA LCS’e gelen franchising sistemi Yükselme Ligi’ni de etkiledi. Tamamen farklı bir formatta yeni bir lig oluşturan Riot Games, akademi takımlarının yer alacağı 2018 Academy League’i kurduğunu duyurdu. Böylece Kuzey Amerika ekipleri NA LCS yanında akademi liginde de şampiyonluk için mücadele etmiş olacak. Üst lig için kadrolarını erkenden oluşturan ekipler, artık akademi kadrolarını da yavaş yavaş tamamlıyor.

Levi’ın yer aldığı 100 Thieves Academy, Xpecial’ın transfer olduğu Golden Guardians Academy ve Piglet’e nişancı pozisyonunun emanet edildiği Clutch Gaming Academy kadrolarının duyurulmasının ardından dün de Optic Gaming akademi takımında yer alacak isimleri açıkladı. Üst koridorda Dhokla ve ortada Palafox ile oynayacak ekip, orman pozisyonuna da Türk oyuncu Kadir‘i transfer etti. 18 yaşındaki oyuncu ülkemizde Beşiktaş ve Çilekler’de forma giymişti. Optic’in alt koridorunda ise Andy ve Winter yer alıyor.

NA LCS akademi ligi 19 Ocak’ta başlayacak. Haftada iki gün oynanacak karşılaşmaların perşembe günü olanları yayınlanmayacak, ancak cuma günkü maçlar Twitch ve YouTube üzerinden izlenebilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir