League of Legends

Origen, EU CS’den düştü

flickr.com/lolesports

Son bir yılı hayal kırıklıkları ile geçiren Origen, 2017 Yaz Mevsimi’nde mücadele ettiği EU CS’de beşinci olarak önümüzdeki mevsim için CS slotunu kaybetmiş oldu. Ekip eğer tekrar ligde mücadele etmek isterse Battlegrounds oynayıp yükselmek zorunda.

2015 Bahar Mevsimi’nde EU CS şampiyonu olarak LCS’e yükselen ekip, 2015 Yaz Mevsimi’nde kusursuz bir mevsim geçiren Fnatic’i zorlayabilen tek takım olmuştu. Ligi ikinci olarak bitiren Origen buradan 2015 Dünya Şampiyonası’na katılmış ve Yarı Final’e kadar yükselmişti. Takım için problemler ise 2016 yılında başladı. Zven-Mithy ikilisinin ayrılması takımın çöküşünü başlatan hamle oldu. xPeke’nin yedeğe geçmesi ve yerine PowerofEvil’in transfer edilmesi, ekip için hiçbir fayda sağlanmadı. Ardından başlangıçtaki oyunculardan Soaz ve Amazing’in de takımdan ayrılması ile Origen’in LCS’ten düşmesi kesinleşmiş oldu.

2017 yılı Origen’in kendini toparlayacağı yıl olarak görülse de bu ne yazık ki gerçekleşmedi. LCS’ten düştükten sonra bir türlü düzgün bir kadro kuramayan xPeke, şimdi ise CS’de tekrar mücadele edebilmek için uzun ve zorlu bir süreç olan Battlegrounds turnuvası oynamak zorunda. 2017 Yaz Mevsimi öncesi Wind and Rain’in kadrosunun tamamını transfer eden organizasyon, çok geçmeden bu ekipte de değişiklikler gerçekleştirdi. Son olarak bu kadroda oynayan DarkSide, şu anda Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Çilekler forması giyiyor.

Origen gibi Batı League of Legends dünyasının gururu olmuş bir organizasyonun çöküşüne şahit olmak fazlasıyla üzücü. Günden güne taraftar kaybeden organizasyonun yönetimsel problemler de yaşadığı biliniyordu.

Origen ve Paris Saint-Germain’in CS’den düşmesi ile birlikte 2018 Bahar Mevsimi için LCS mücadelesi verecek takımlar da belli oldu. Giants, FC Schalke 04, Team RB ve Wind and Rain, LCS’e yükselmek için önce birbirleri ile, ardından LCS takımları ile mücadele edecek.

2 Yorum

2 Comments

 1. Berat

  19 Temmuz 2017 at 04:26

  Sadece elemelermi 7.15 yamasında olacak yoksa bütün turnuva mı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Bu arada e-spor haberleri olarak tek takip ettiğim sitesiniz size teşekkür ederim.

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   19 Temmuz 2017 at 12:48

   Selamlar, evet şu an için sadece elemeler belli. O da çoğu bölge 7.15, sadece LPL 7.16. Worlds patch’ini henüz bilmiyoruz, önümüzdeki günlerde belli olur :) Ayrıca bizi takip ettiğiniz için biz teşekkür ediyoruz. Sevgiler :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir