League of Legends

xPeke vadiye geri dönüyor

Efsanevi orta koridor oyuncusu ve Origen’in sahibi xPeke, 2016 Yaz Mevsimi’nden itibaren vadiye geri dönmek istediğini açıkladı. Ünlü oyuncu, bilindiği üzere 2016 Bahar Mevsimi’ne yedek olarak başlamış ve yerine Unicorns of Love’ın yetenekli oyuncusu PowerofEvil’ı getirmişti. 2015 Dünya Şampiyonası’nda harika bir performans gösteren takım, ne yazık ki aynı güzel oyununu henüz Avrupa LCS 2016 Bahar Mevsimi’ne yansıtabilmiş değil.

xPeke’nin 2015 Bahar Mevsimi’nde kurduğu Origen, o mevsimi Yükselme Ligi’nde geçirmiş ve ligi kazanarak LCS’e çıkmıştı. Yaz Mevsimi’nde ise yenilgisiz Fnatic ile kıyasıya mücadele eden ekip, ligi 2. sırada bitirmesine rağmen mükemmel oyunu ile herkesin beğenisini toplamış, Dünya Şampiyonası’nda da herkesi şaşkına çevirmişti. Özellikle de lig boyunca eleştirilen xPeke’nin turnuvada sorumluluk alıp yıldız performanslar ortaya koyması, kendisine yöneltilen eleştirilere açık bir cevap olmuştu. Turnuva bittikten sonra emekliye ayrılmasına kesin gözü ile bakılan xPeke, takıma kendisinden boşalan koltuk için Unicorns of Love’ın yetenekli orta koridor oyuncusu PowerofEvil’i transfer etmesine rağmen, emekli olmayacağını ve yedek oyuncu olarak takıma katkı sağlayacağını açıklamıştı. Takımın sahibi olması oyuncuya doğal olarak birçok sorumluluk getirse de, xPeke’nin hala Vadi’ye geri dönme ihtimali bulunuyordu.

Geçtiğimiz gün TheScore eSports sitesine röportaj veren oyuncu, play-offlarda ya da Yaz Mevsimi’nde tekrar oynayacağını açıkladı. Oyunu takip etmenin gündelik işleri ile beraber oldukça zor olduğunu belirten xPeke, pratik yapamadığı için bu mevsim oynamayacağını da sözlerine ekledi. Oyuncunun bu kararı almasında şüphesiz ligin Bo2 formatına geçmesinin de etkisi bulunuyor. Önümüzdeki sezonlardan itibaren iki maçlık seriler üzerinden oynanacak karşılaşmalarda yedek oyuncuların kullanımı elbette çok daha kolay bir hal alacak ve bu sayede xPeke’nin katkı koyması da kolaylaşacak.

Bahar Mevsimi’nde beklenmedik yenilgiler alan Origen, 4. haftasını tamamladığımız Avrupa LCS’te 4-4 skoru ile şu anda 6. sırada yer alıyor. Düşme potasından çok da uzak olmayan takımın play-off’ta iyi bir performans göstermesi için takım içi problemleri çözmesi ve karar verme mekanizmasını geliştirmesi gerekiyor. Origen’in en büyük problemi orta koridor olmasa da, xPeke’nin geri dönüşü ile beraber bazı problemler çözülecektir. Oyuncunun kesin olarak ne zaman takım ile maçlara çıkacağı ise henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir