League of Legends

Out Of The Blue, kadın oyuncu Ayunie’nin takım kaptanı olduğunu duyurdu

Airbus’ın sponsor olduğu Out Of The Blue takımı, dün resmi sitesinden yaptığı açıklama ile kadın oyuncu Ayunie’nin takım kaptanı olduğunu açıkladı. Ayunie OOB’de üst koridor oyuncusu olarak yer alacak.

Espor sahnesine adım atan en büyük şirketlerden birisi olan Airbus’ın sponsor olduğu Out Of The Blue takımı, League of Legends izleyicilerini şaşırtmaya devam ediyor. Herkes bu büyüklükteki şirketin oldukça ciddi bir şekilde League of Legends’a yatırım yapmasını beklerken şu ana kadar yapılan duyurular bunun aksini gösterir nitelikte. Öncelikle takımın koç pozisyonuna daha önce Roccat’te de oynayan Steve’in getirildiği duyurulmuştu. Şimdi ise takımın üst koridoruna ve liderliğine 26 yaşındaki kadın oyuncu Ayunie’nin getirildiği açıklandı.

Büyük çoğunluğu erkekler tarafından domine edilen League of Legends sahnesinde kadın profesyonel oyuncuları oldukça nadir. OOB’nin bu hamlesi ilgiyi toplasa da Ayunie’nin Elmas 5’te tıkanıp kalmış bir alt koridor oyuncusu olduğundan bahsetmek gerekiyor. Yayınlarında çoğu zaman nişancı ya da destek rolünde oynayan oyuncunun üst koridor olarak transfer edilmesi ise soru işaretlerine neden oldu.

Bununla birlikte OOB’nin tamamıyla kadınlardan oluşan bir takım olacağı dedikoduları da Ayunie’nin açıklanması ile daha da kuvvetlendi. Henüz takımın nerede mücadele edeceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Duyuruda hedefin LCS olduğu söylense de OOB’nin ve Airbus’ın başlangıç için PR’ı önde tuttuğunu söylemek de mümkün. Takımın önümüzdeki günlerde kadrosunun tamamını açıklaması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir