League of Legends

Oyunfor.CREW ile Galakticos berabere kaldı

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 2017’nin son haftasının ikinci gün ilk maçında Oyunfor.CREW ile Galakticos karşı karşıya geldi.

İlk maçta CREW, üst koridorda Akali, ormanda da Zac seçerken, Galakticos Syndra ve Khazix gibi tercihlerde bulundu. İlk 10 dakikası oldukça yavaş geçen karşılaşmada ilk kan 11. dakikada 3v1’lik bir orta koridor baskınında Galakticos tarafına geldi. 15. dakikada iki takım da gözünü Vadi’nin Alameti’ne dikti ve çıkan savaşta CRW alameti çalmayı başarsa da üç üyesini kaybetti. 18. dakikaya gelindiğinde takımlar altın konusunda dengeli bir konumda seyrediyordu. GAL bu dakikada yaptığı güzel bir rotasyonla CRW’ın üst koridor inhibitör kulesini yıkmayı başardı. Ancak CRW da haritanın diğer tarafından bir kule alınca altın farkında büyük bir değişiklik olmadı. Maçın 24. dakikasında GAL orta koridorda şansını fazla zorlayınca rakibine iki skor ve ardından da Baron’u verdi. Bu savaştan hemen sonra, 24. dakikada GAL ormanında çıkan savaştan Madness’ın harika oyunuyla üstün çıkan CRW rakibinin orta koridor inhibitörünü de yıktı. Karşılaşmanın son takım savaşı 32. dakikada Baron’a yakın bir bölgede gerçekleşti. Savaşta dört skor alıp tek kayıp veren CRW hemen sonrasında rakip üsse girip oyunu bitirdi ve 1-0 öne geçti.

İkinci maçta GAL, Sivir ve Jax gibi daha sıra dışı tercihlerle vadiye indi. CRW ise üst koridorda Trundle ve destekte Bard gibi seçimlerde bulundu. Henüz dakika 1’e bile girmeden CRW alt koridorda mean’i hazırlıksız yakalayarak ilk kanı aldı. 4. dakikada üst koridorda çıkan 2v2’de Broken Blade, Jax’la iki skor birden alarak koridor aşaması için önemli bir avantaj elde etti. CRW maçın başından beri alt koridora uyguladığı baskının sayesinde ilk kule kanını 11. dakikada aldı ve altında öne geçti. Ancak bundan hemen sonra orta koridorda çıkan takım savaşında GAL çok rahat iki skor aldı ve altına yeniden denge geldi. 15. dakikada CRW alt koridorda fazla kalınca GAL hemen buraya yoğunlaştı ve iki skor birden aldı. Bu sırada Elwind ise ayrık ittirmenin meyvelerini aldı ve takımına bir kule getirdi. GAL 16. dakikada orta koridorda çok güzel toplandı ve CRW’dan 3 skor alıp durumu 11-3’e getirerek altında da öne geçti. 22. dakikada GAL 5’e 4 bir üstünlük yakalayınca Baron’a girdi. CRW ise buna sadece ayrık ittirmeyle cevap verdi ve GAL’ın rahat bir Baron almasını sağladı. 27. dakikada GAL, Broken Blade’i kaybetmesinin ardından orta koridordu terk etmemekte direnince CRW burada zorladığı takım savaşıyla 4 skor ve 2 de kule alarak umutlarını tazeledi. 32. dakikada Ejder’e yakın bölgede çıkan savaşta GAL erkenden iki oyuncusunu kaybetti. SozPurefect ise tam bu noktada harika bir Orianna ultisi attı ve savaşı tamamen tersine çevirdi. Rakibinden 3 skor alan GAL rakip üsse girdi ve ikinci maçı kazanarak bir puanı elde etti.

Galakticos bu sonuçla 6. olma şansını korurken, CREW ise TBF öncesi çok değerli 2 puan kaybetti ve zirve şansını tamamen Fenerbahçe maçına bıraktı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir