League of Legends

P3P eSports, Rawbin, Shoshin ve Cognac’ı transfer etti

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’nin en yeni ekiplerinden P3P eSports, 2017 Yaz Mevsimi’ne oldukça iddialı bir şekilde giriyor. Takım, Yükselme Ligi’nden sadece Hioss ile devam ederek oyuncu etrafına oldukça dengeli bir kadro kurdu.

2017 Kış Mevsimi’ni Yükselme Ligi Şampiyonu olarak tamamlayan P3P, final mücadelesinde Team Turquality’yi 3-1 yenmişti. Galatasaray Esports’un yerine Yaz Mevsimi’nde TŞL’de mücadele edecek olan takım, YL için de oldukça iyi bir kadro kurmuştu. Hioss, Crystal ve DoubleG gibi oyuncularla YL’de şampiyon olan ekip, TŞL için de oldukça dengeli ve iddialı bir kadro kurdu.

Üst koridorunda Hioss ile devam eden P3P, orman rolüne ligimizin veteran oyuncularından Rawbin‘i transfer etti. Rawbin son olarak Team Turquality forması giymiş, Marshall ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği tartışmadan dolayı Mayıs ayına kadar profesyonel arenadan men cezası almıştı. Oyuncu, Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde ÇİLEKLER forması giydi ve takımın yükselmesine büyük bir katkı sağladı. Team Turquality ve Beşiktaş eSpor gibi takımlarda da forma giyen Rawbin, ligin en iyi ormancıları arasında yer alıyor.

Takım, orta koridoruna ise Team Turquality’nin genç yıldızı Shoshin‘i devam etti. Profesyonel kariyerine bir mevsim önce başlayan oyuncu, Yükselme Ligi’nde TT ile harika bir performans sergilemiş ve geleceğin yıldızı lakabını hak ettiğini kanıtlamıştı. Shoshin’in TŞL’deki yetenekli orta koridor oyuncularına karşı nasıl bir performans göstereceği büyük bir merak konusu.

P3P eSports, DoubleG’den boşalan nişancı rolüne ise Amades‘i transfer etti. Daha önce ulusal liglerde mücadele eden ve tecrübe kazanan Polonyalı oyuncu, yetenekli ve gelişime yatkın bir profil çiziyor. Takımın destek rolünde ise Kış Mevsimi’nin yıldızlarından Cognac bulunuyor. Sezon başında HWA’ya transfer olan Cognac, takımın başarısında da büyük bir rol oynamıştı. HWA’nın ligden düşmesinin ardından kime transfer olacağı merak edilen oyuncunun yeni durağı da böylelikle P3P oldu.

Ekibin oldukça iddialı bir kadro kurduğunun altını tekrar çizelim. Hali hazırda ne yapacağı bilinmeyen tek oyuncu Amades olsa da takımdaki tecrübe ve yetenek, hata yapsa dahi Amades’i taşımak için yeterli olacaktır. Öte yandan YL’de herkesin dikkatin çeken Shoshin’in Şampiyonluk Ligi’nde bir şans bulması ise ülkemiz League of Legends ekosistemi adına oldukça güzel bir haber.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir