League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıSuikastçı

Pantheon

Pantheon, savaşçı severler arasında meydanlarda gözde bir şampiyondur. Genelde üst koridorda, bazen de orman ve orta koridorda rol alabilen savaşçı ve suikastçı bir şampiyondur. Geniş kalkanı, mızrağı ve miğferi ile destansı Spartalılara benzeyen Pantheon ile rakiplerinizin gözünü korkutun. Bu koca kalkanı Pantheon’a çok az şampiyonun sahip olabileceği kulelerin saldırılarından dahi korunabilme imkânı verir. Onunla oynarken sonuna kadar savaşmanın, ve aynı zamanda güçlü saldırıp kusursuz korunmanın farkına varacaksınız.

‘Savaş Üstadı’

Targon Dağı’nın bulutlarının ötesinde, savaşa ve çatışmaya hala en üstün sanat biçimleri olarak saygı duyan, Rakkor adlı gözüpek bir kabile vardır. Runeterra’nın Rün Savaşları’nı hala hatırlar ve League of Legends’ın (Efsaneler Ligi) kabaran şiddet dalgalarını sonsuza kadar durduramayacağını bilirler. Bu kabilenin her üyesi disiplinli ve acımasız bir savaşçı olarak yetiştirilir. Noxus ve Demacia ordularının askerleriyle, ancak on kişiye karşı tek kişi olduklarında savaşmayı tercih ederler. Rakkor savaşçıları hem çıplak elleriyle ölüm dağıtabilen kabiliyetli savaş sanatçıları olarak eğitilir hem de kabilenin çok sayıdaki hazine-silahlarını acımasızca kullanmayı öğrenir. Bu hazineler kuşaktan kuşağa geçirilir. Hepsi Runeterra’nın mistik doğasını özlerinde toplamıştır. Bu hazine-silahların varolan en tehlikeli silahlardan sayılması ve Pantheon’un ellerinde League of Legends’a girmiş olmaları hiç de şaşırtıcı değil. Kiminle dövüştüğü, Lig şampiyonluğunun şatafatı ya da prestiji umrunda değil. Sadece savaşın yalın şerefi için yaşıyor. Pantheon nefes aldığı sürece, yenecek yeni bir rakip arıyor.

Yetenekler

Kalkan Koruması
Kalkan Koruması

4 kere normal saldırı yaptıktan ya da yetenek kullandıktan sonra kendisine saldıran kulenin ,rakip şampiyonun, minyonun ya da yaratığın normal saldırısını engeller.

Mızrak Atışı
Mızrak Atışı

Aktif

 • Bedel: 45 Mana
 • Menzil: 600
 • Bekleme Süresi: 4

Pantheon mızrağını menzildeki bir rakip birime fırlatarak ona 65 / 105 / 145 / 185 / 225 (+ %140 ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.

Zeonia Kalkanı
Zeonia Kalkanı

Aktif

 • Bedel: 55 Mana
 • Menzil: 600
 • Bekleme Süresi: 13 / 12 / 11 / 10 / 9

Pantheon menzilindeki bir rakip birime atılarak 50 / 75 / 100 / 125 / 150 (+ %100 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine sersemletir. Kalkan Koruması yeteneği de yenilenir.

Yürek Deşen
Yürek Deşen

 • Bedel: 45 / 50 / 55 / 60 / 65 Mana
 • Menzil: 400
 • Bekleme Süresi: 10 / 9 / 8 / 7 / 6

Pasif: Pantheon %15’ten az canı kalmış bir rakibe normal saldırı yaparken kritik vurma şansını %100’e çıkarır. Ayrıca, Mızrak Atışı da %15’ten az canı kalan rakiplere %100 ek hasar verir.

Aktif: Pantheon 0,75 saniye boyunca odaklanarak önünde koni şeklinde bir alandaki 700 birimlik mesafede bulunan tüm rakiplere 3 kez vurur. Her vuruşta 13 / 23 / 33 / 43 / 53 (+ %60 ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Şampiyonlara ise 2 katı hasar verir.

Tepeden İnme
Tepeden İnme

Aktif

 • Bedel: 125 Mana
 • Menzil: 5500
 • Bekleme Süresi: 150 / 135 / 120

Pantheon odaklanmaya başlar. Eğer 2 saniye boyunca kimse engellemezse havaya doğru atılarak hedef alınamaz hale gelir. Sonrasında hedeflediği bölgeye doğru sertçe iner ve tekrar hedef alınabilir hale gelir.

İniş noktasının 700 birim yakınındakiler 400 / 700 / 1000 (+ %100 Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve 1 saniyeliğine %35 yavaşlarlar. Uzakta kalan rakiplerin aldığı büyü hasarı ne kadar uzakta olduklarına bağlı olarak %50’ye kadar düşebilir.

Eğer odaklanma bozulursa, Tepeden İnme 10 saniyelik bir bekleme süresine girer.Aykut Yatar

Aykut Yatar

aikidoka, çevirmen, oyuncu, sihirdar, hayvansever