League of Legends

PBE 7.11 yaması | 22 Mayıs güncellemesi

7.10 yaması ile oyuna getirilen önemli değişikliklerin ardından Riot Games, 7.11 yamasıyla ilgili PBE’deki denemelerine devam ediyor.

7.11 yaması öncesi, dün itibariyle PBE sunucusuna önemli şampiyon dengelemeleri eklendi.Bunlara geçmeden önce birkaç yeniliğe göz atmakta fayda var. 7.11 yaması ile oyuna ekleneceği duyurulan 10 yasaklama hakkı dün itibariyle PBE sunucusunda denemeye alındı. Ayrıntılı bilgiye ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz. Öte yandan yine geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız istemci yenilikleri de yavaş yavaş oyuna ekleniyor. İlk olarak şampiyon seçim ekranında kostüm satın almayı aktif hale getirmeyi hedefleyen Riot Games, yeniliği PBE sunucusuna dün itibariyle ekledi. Bu değişiklikleri hatırlattıktan sonra şampiyonlarda yapılan dengelemeleri incelemeye başlayabiliriz.

Ahri‘nin W yeteneği olan Tilki Ateşi’nin yetenek gücü oranı %40’tan %30’a, ultisinin yetenek gücü oranı ise %30’dan %25’e düşürüldü. Ayartan Öpücük’ün yetenek gücü oranında ise %10’luk bir artışa gidildi. Bu değişiklikler Ahri’ye profesyonel sahnedeki popülerliğini kaybettireceğe benziyor. Öte yandan Caitlyn‘e de önemli bir değişiklik geldi. Saldırı hızı düşürülen şampiyon, artık Runaan ile birlikte pasif yükü biriktiremeyecek.

Lucian‘ın Q yeteneğinin mana değeri artırılırken, Yasuo‘nun birkaç gün önce E yeteneğine getirilen nerf kaldırıldı. Yine önemli değişiklikler alan şampiyonlardan biri de Malzahar. Q yeteneğinin kullanıldıktan sonra etki gösterme süresi yarı yarıya kısaltılan şampiyonun bu yeteneğinin yetenek gücü oranı da %10 artırıldı. Öte yandan artık diğer yetenekleri kullanmak, Malzahar’a W yeteneğinde yük kazandırıyor. E’sinin hasarı artırılan şampiyonun ultisinin ışını da bundan böyle hasar verecek.

Son yamada önemli güçlendirmeler alan Zac de bir miktar dengelendi. Buna göre şampiyonun Q yeteneği 7.11 yaması itibariyle daha az hasar verecek.

Son olarak Mahvolmuş Kral’ın Kılıcı‘nın can çalma oranının azaltıldığını, Koruyucu Melek‘in de görselinin değiştirildiğini hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir