League of Legends

PBE 7.12 yaması güncellemeleri

7.11 yamasının oyuna eklenmesinin ardından PBE sunucusunda 7.12 yaması için denemelere başlandı. Son gelen güncelleme önemli şampiyon değişiklikleri içeriyor.

Şampiyonlara getirilen yeniliklere geçmeden önce bir kaç şeyden bahsetmekte fayda var. Bunlardan ilki, daha önce de duyurduğumuz üzere “Görevler” yeniliği. Önümüzdeki yama ile Legendary Versus adından bir etkinliği aktif hale getirecek olan Riot Games, etkinlik kapsamında bir takım görevleri oyuncuların kullanımına sunacak. Bu görevlerin tamamlanması halinde veya mağazadan bir takım satın alımlarla, oyuncular yeni simgeler, anahtar parçacıkları ve geçici kostümler kazanabilecek. Bir diğer yenilik de oyuna eklenecek iki güzel kostümle ilgili. Özellikle TR sunucusunda çokça tercih edilen Riven ve Yasuo’ya yeni kostümler geliyor. Aşağıda sırasıyla Riven ile Yasuo kostümlerini ve bu iki kostümle gelen sihirdar simgelerini görebilirsiniz:

Şampiyonlar

Camille‘in Q yeteneği aktif edildiğinde, ikinci vuruş ilkinden en az 1,5 saniye sonra yapılırsa hasarı %80 artıyordu. Bu oran %100’e getirildi ve şampiyon nispeten önemli bir güçlendirme almış oldu.

Önemli bir güçlendirme de Corki‘ye geldi. Bir süre orta koridorda sürekli olarak seçilen şampiyonun, taban saldırı gücü, taban saldırı hızı ve pasifinin düz vuruşları büyü hasarına çevirirken sağladığı oran artırıldı.

Rakan‘ın E yeteneğinin bekleme süresi önemli bir miktarda düşürüldü.

PBE’deki güncelleme en çok Rumble‘ı etkiledi. Hem de kötü yönde.  Q yeteneğinin minyonlara verdiği hasar düşürülen ve bekleme süresi artırılan şampiyonun W yeteneğinin kalkan sağlama süresi de azaltıldı.

Singed‘da bir süre önce yapılan değişiklikler geri alındı. Bu demek oluyor ki şampiyonun 7.12 yamasında güncelleme alma şansı bu hamleyle ortadan kaldırıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir