League of Legends

PBE 7.13 yaması | 13 Haziran güncellemesi

7.12 yamasının oyuna eklenmesinin ardından PBE sunucusunda 7.13 yaması için denemelere başlandı. Son gelen güncelleme önemli şampiyon değişiklikleri içeriyor.

Dün gece oyuna gelen yeni yamanın ardından PBE’de de bir takım güncellemeler test edilmeye başlandı. Daha önce haberini de yaptığımız SKT T1 2016 Dünya Şampiyonası kostümleri ve dönüş animasyonları PBE sunucusunda yerini aldı. Bunun yanında League of Legends’ın en yeni turnuvası Rift Rivals’ın da sihirdar simgeleri görücüye çıkmış durumda. Son olarak EU LCS’in iki yeni ekibi Mysterious Monkeys ve Ninjas in Pyjamas’ın sihirdar simgeleri PBE mağazasında yerini aldı. Tüm bu yeni gelen kostümler, totem görünümleri ve sihirdar simgelerinden önce şampiyon değişikliklerini inceleyelim.

Şampiyonlar

Güncelleme sonrası gerek tekli dereceli sırada, gerekse de profesyonel sahnede oldukça popüler hale gelen Galio, anlaşılan önümüzdeki yamada bir takım değişikliklere uğrayacak. Taban zırh değeri ve Q’sunun hasarı azaltılan şampiyonun, yine Q yeteneği ve ultisinin yetenek gücü oranı artırıldı.

Yine son dönemde saldırı hızı kasılarak oynanıp popüler hale gelen Kennen da değişikliklerden nasibini almış durumda. Taban saldırı hızı büyüme oranı azaltılan şampiyonun W ve E yeteneklerinin yetenek gücü oranı artırıldı. Yani artık eskisi gibi AP Kennen’ı görmeye başlayabiliriz.

Ormanda sık sık tercih edilen Kha’zix‘in Q’sunun hasar oranları azaltılırken, yeteneğin izole edilmiş rakiplere verdiği hasar miktarı artırıldı. Yine şampiyonun ultisinin görünmez olma süresi de ufak bir miktar artırılmış durumda.

Maokai‘nin ultisinin bekleme süresi azaltılırken, Shaco‘nun E yeteneği şampiyonu AD oynamaya daha uygun hale getirildi. Bu yeteneğin saldırı gücünden aldığı oran ileriki seviyelerde artık %120’ye kadar çıkacak.

Trunde‘ın Q yeteneği artık kullanıldığı rakibin saldırı gücü oranını daha da fazla azaltacak. Ayrıca W yeteneğinin şampiyona sağladığı iyileştirme artırma oranı da yükseltildi.

Eşyalar

Lanetli Maske‘nin bedeli artırıldı.

Kostümler

Yeni SKT T1 kostümleri PBE’deki yerini aldı. Dönüş animasyonlarına ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ekko – Duke – 1350 RP

Olaf – Bengi – 1350 RP

Zac – Blank – 1350 RP

Syndra – Faker – 1350 RP

Jhin – Bang – 1350 RP

Nami – Wolf – 1350 RP

Bu güzel kostümlerin yanı sıra, oyuna bir takım sihirdar simgeleri de geliyor. Yeni turnuva Rift Rivals’ın simgeleri dışında, EU LCS’in iki yeni ekibi Mysterious Monkeys ile Ninjas in Pyjamas’ın sihirdar simgeleri de PBE mağazasındaki yerini aldı.

Rift Rivals

MM ve NiP simgeleri

Son olarak PBE dosyalarının güncellenmesi sonrası klasörlerden birine yeni bir görüntü eklendi. Şu an için ne olduğunu bilemediğimiz görselin, Yıldız Muhafızı kostümlerindeki gibi bir arka plan olduğunu görüyoruz. Belki de yeni bir kostüm grubu yakın zamanda oyuna eklenecektir. O görsel de şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir