Kategoriler: League of LegendsLeague of Legends Haberleri

Playerbros turnuvasının büyük ödülü İstanbul Bilgi Üniversitesi bursu oldu

Espora yatırım yapan öğretim kurumları arasında yerini almaya hazırlanan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Playerbros’un lise öğrencilerinin katılımı ile düzenlediği Playerbros League’in kazananına %100 eğitim bursu verecek.

Türkiye’de sektörün hızlı bir şekilde gelişmeye başladığı şu günlerde akademik tarafta da güzel gelişmeler yaşanıyor. İlk olarak Bahçeşehir Üniversitesi espora ciddi bir yatırım ile girerek öğrencilerine burs imkanı sağlarken, şimdi de benzer bir hamle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden geldi. Playerbros League’in kazananlarına iletişim fakültesinden %100 burs vermeye hazırlanan üniversite, bu bursu hazırlık ve dört yıl süre ile öğrencilerine sağlayacak.

Playerbros League ise tamamıyla lise öğrencileri için düzenlenen bir turnuva. 13-19 yaş arasındaki lise öğrencilerinin katılımı ile oynanacak olan turnuvada aynı liseden olma zorunluluğu ise bulunmuyor. 2048 takım ile sınırlanan PBL’de karşılaşmalar online olarak düzenlenecek, finaller ise offline turnuvada oynanacak. Turnuvanın kazanan takımının beş as bir de yedek olmak üzere toplam altı oyuncusu üniversite hayatlarına bir adım önde başlayacak. Elbette kazanan takım oyuncularının üniversitelere giriş sınavında başarılı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin iletişim fakültesi bölümlerinden birini tercih etmesi gerektiğini de belirtelim. İstanbul Bilgi Üniversitesi de tıpkı BAU gibi kendi espor takımını kurmak istiyor. Dolayısıyla burslu öğrencilerin ilk tercihi de Bilgi’nin espor takımı olacak.

Sektörün büyük bir hızla büyümesine rağmen akademik tarafta hala istenen ivmenin yaşanmadığından da bahsetmek gerekiyor. Umuyoruz ki İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin bu hamlesi diğer eğitim kurumlarına da örnek teşkil eder.

Zafer Zırhlı :League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.