League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıSuikastçı

Poppy

Poppy, bahsettiğimiz küçük ırk Yordle’lar arasında belki de en yıkılmaz olanı. Onu devirmek, ona zarar vermek için gözüpek bir cesarete sahip olmalısınız. Çünkü savaşçı ve suikastçı rolündeki bu Poppy yetenekleri ile bir tank kadar güç kazanıyor. Onunla yukarı koridorda tek çatışmaları başarıyla karşılayabilirsiniz.

‘Demir Elçi’

Diğer küçük yordle kızları seksek oynayıp papatyadan taç örerken, Poppy’nin çocukluğu babasının zırhçı dükkanında ellerinin nasır tutmasıyla ve yağa bulanarak geçti. Babası Blomgrun, Bandle Şehri’nin en iyi zırhçısıydı. İşi kadar tek sevdiği tek şey, daima yanan demirci ocağından sıçrayan kıvılcımların sesinden ilham alarak adını Poppy koyduğu kızıydı. Poppy babasının pek güvendiği çekici Gümbür’ü ilk kaldırabildiği gün Blomgrun’un içi gururla dolmuştu. Poppy babasının zanaatine hemen alıştı, demirciliğe doğuştan yetenekli olduğunu gösterdi. Blomgrun da bu yeteneği, özenli öğretmenliğiyle şekillendirdi.

Bir gün, Florin Berell adında bir Demacia’lı general, Blomgrun’a kıyas kabul etmeyecek kadar ihtişamlı bir miğfer yapması için sipariş verdi. Blomgrun Florin’e en iyi işini sunmaya kararlıydı, proje üstünde çalışıp didinmeye koyuldu. Poppy’ye en önemli parçayı emanet ederek, ortasındaki mücevheri takmasına izin verdi. İşleri bittiğinde, miğferi bizzat teslim etmek için Demacia yoluna düştüler. Ama generalin siparişi, Noxus Üst Komutası’nın kulağına gitmişti. Teslimatı durdurmak için Noxus’lu iki suikastçi yollandı. Blomgrun, suikastçileri, Poppy’nin kıymetli miğferi alıp kaçmasına yetecek kadar oyaladı. Poppy babasının katledilişini bir çalılığın ardından çaresizce izledi. Evine kaçmak yerine, yola devam edip miğferi Demacia’ya tek başına taşıdı. Paranın babasının hayatının karşılığı olamayacağını söyleyerek, miğferin ücretini reddetti. Babasının son arzusunu yerine getirmek için, hediye olarak sundu. Florin Poppy’nin gözyaşlarının ardındaki amansız kararlılığı gördü ve Bandle Şehri’nin yöneticilerinden Poppy’yi Demacia’ya yordleların elçisi olarak atamalarını rica etti. Kısa süre sonra Poppy, Noxus’u babasının çekiciyle ezmek için League of Legends’a (Efsaneler Ligi) gönüllü olarak katıldı.

Poppy ufak tefek olabilir ama ne Gümbür ufak, ne de Poppy’nin iradesi.

Yetenekler

Yiğit Savaşçı
Yiğit Savaşçı

Poppy’ye mevcut canının %10’unu kaybettirecek tüm fiziksel ve büyü hasarı %50 azalır. Kulelerden gelen hasar değişmez.

Yıkım Darbesi
Yıkım Darbesi

Aktif

  • Bedel: 55 Mana
  • Bekleme Süresi: 8 / 7 / 6 / 5 / 4

Poppy’nin bir sonraki normal saldırısı büyü hasarına dönüşür ve hedefinin en yüksek can değerinin %8’i kadar da ek büyü hasarı verir. Bu yeteneğin verebileceği en yüksek hasar değeri 75 / 150 / 225 / 300 / 375’tir.

Demacia Fedaisi
Demacia Fedaisi

  • Bedel: 70 / 75 / 80 / 85 / 90
  • Bekleme Süresi: 12

Pasif: Normal saldırıyla hasar verdikten ya da hasar aldıktan sonra Poppy’nin zırhı ve saldırı gücü 1,5 / 2 / 2,5 / 3 / 3,5 saniyeliğine artar. Bu özellik 10 kere birikebilir.

Aktif: Poppy bu yeteneğin pasif özelliğinin en yüksek yük sayısına ulaşır. Ayrıca hareket hızı da 5 saniyeliğine %17 / %19 / %21 / %23 / %25 artar.

Destansı Hücum
Destansı Hücum

Aktif

  • Bedel: 60 / 65 / 70 / 75 / 80 Mana
  • Menzil: 525
  • Bekleme Süresi: 12 / 11 / 10 / 9 / 8

Poppy bir rakibe doğru hücum ederek ona 50 / 75 / 100 / 125 / 150 (+ %40 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve kendisiyle birlikte 300 birim sürükler. Eğer bir yere çarparlarsa hedefini 1,5 saniye sersemletir ve 75 / 125 / 175 / 225 / 275 (+ %40 Yetenek Gücü) büyü hasarı daha verir.

Diplomatik Dokunulmazlık
Diplomatik Dokunulmazlık

Aktif

  • Bedel: 100 Mana
  • Menzil: 900
  • Bekleme Süresi: 140 / 120 / 100

Poppy tek bir rakip şampiyona odaklanarak ona 6 / 7 / 8 saniye boyunca %20 / %30 / %40 daha fazla hasar verir ve bu süre içinde hedefi dışındaki rakiplerin saldırı ve yeteneklerinden hiç hasar alamaz.Aykut Yatar

Aykut Yatar

aikidoka, çevirmen, oyuncu, sihirdar, hayvansever