League of Legends

Pray ve Gorilla ikilisi LPL’e transfer oluyor

Kore basınında çıkan söylentilere göre, Kış Mevsimi’nde Longzhu Gaming forması giyen Pray ve Gorilla ikilisi önümüzdeki sezon LPL’de mücadele edecek.

Geçen yıl harika bir sezon geçiren ROX Tigers’ın alt koridor ikilisi Pray ile Gorilla, transfer döneminde büyük takımların merceği altındaydı. Yeniden yapılanmaya giden LCK ekibi Longzhu Gaming sürpriz bir şekilde bu oyuncuları kadrosuna katmış ve şampiyonluk için iddialı olduğunu ortaya koymuştu. Ne yazık ki kaliteli oyunculardan oluşan kadrosuna kadrosuna rağmen ligi altıncı sırada bitirerek playoff’lara dahi katılmayı başaramayan takım, taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Tüm bu yaşananların ardından bugün Kore’nin önemli espor haber siteleri Pray ile Gorilla’nın yaz mevsiminde Çin ligi LPL’de mücadele edecekleri bilgisini kamuoyuyla paylaştı. İkilinin Çin’de hangi takımla görüşme halinde oldukları konusunda resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

Bilindiği üzere ROX Tigers’tan ayrıldıktan sonra önemli ekiplere gitmesi beklenen Pray-Gorilla ikilisinin, uzun süre herhangi bir takıma transferleri gerçekleşmemişti. Gorilla’nın “Hiçbir takım bizi istemiyor.” açıklamasıyla oldukça garip bir hal alan transfer meselesi, ikilinin Longzhu’ya katılmasıyla sonuçlanmıştı. Kore dışından bireysel olarak oldukça fazla talep gören oyuncular bir arada olmak istediklerinden dolayı bu teklifleri geri çevirmiş, nispeten vasat bir takım olan Longzhu’ya transfer olmuştu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir