League of Legends

PSG Esports’un League of Legends kadrosu belli oldu

Sahnenin en yeni takımı PSG Esports’un League of Legends kadrosu açıklandı. 2017 Bahar Mevsimi’nde EU CS’de mücadele edecek olan takımda Steve, Kirei, Blanc, Pilot ve Sprattel bulunuyor. 

Futbol takımlarının espora yatırım yapmasının son örneklerinden birisi olan Paris Saint-Germain’in League of Legends kadrosu belli oldu. Organizasyon, geçtiğimiz mevsim Fnatic’te oynayan ve yıl sonunda emekliye ayrılan Yellowstar’ı organizasyonun başına genel menajer olarak transfer etmişti. Takımın Kore liginden Blanc ve Pilot’u transfer edeceği daha önceden belirlense de, diğer rollerdeki oyuncular açıklanmamıştı.

2017 yılının ilk mevsiminde EU CS’de mücadele edecek olan takım, Yükselme Ligi için oldukça standart ve yeterli bir kadroya sahip. Geçtiğimiz yılı Roccat ve Schalke 04 takımlarında geçiren Steve, takımın en yetenekli ve istikrarlı oyuncularından birisi olacak. Orman pozisyonunda ise tanıdık bir isim bulunuyor. Dark Passage ile IWCQ 2016’da mücadele eden Kirei orman rolüne getirilirken, destek rolüne de Steve’in Schalke 04’ten takım arkadaşı Sprattel getirildi.

İki Koreli yeteneğin etrafına kurulan takımın ham potansiyeli oldukça yüksek. Kirei DP ile eleştirilmesine rağmen EU’nun en yetenekli ormancılarından birisi olarak gösteriliyordu. Sprattel S04’te nispeten ortalama bir sezon geçirirken, Steve’in üst koridor oyuncuları arasında belirli bir namı bulunuyor. S04’ün en istikrarlı oyuncusu olan Steve, iki Koreli ile beraber takımı taşıma görevini üstlenecek.

Organizasyon, bugün yapacağı resmi bir basın toplantısı ile takımı tanıtacak. League of Legends ile ilgili tüm haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir