Kategoriler: League of LegendsLeague of Legends Haberleri

PSG, League of Legends sahnesinden çekilme kararı aldı

Geçtiğimiz mevsim EU CS’te mücadele eden PSG eSports, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla ligden şu an için çekilme kararı aldıklarını açıkladı.

League of Legends Avrupa sahnesinde sular durulmuyor. Geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile Riot Games’in finansal konularda değişiklik yapmaması durumunda ligden çekileceğini açıklayan H2K’in ardından bu kez de Paris’ten bir haber geldi. FIFA ve Rocket League gibi oyunlarla da esporun içerisinde bulunan PSG eSports, Riot Games’in tutumu dolayısıyla LoL sahnesinden çekilme kararı aldıklarını duyurdu. Organizasyon olarak kuruluş amaçlarının, aktivitelerini çeşitlendirerek daha geniş bir kitleye ulaşmak olduğunu belirten PSG, bu hayallerinin Riot tarafından baltalandığını dile getirdi.

Açıklamada Riot Games Avrupa ekibinin birçok belirsizlik içerisinde olduğunu ve bu belirsizliklerin artmaya devam ettiğini iddia eden kulüp yönetimi, bu durumun geleceğe umutla bakma konusunda problem teşkil ettiğini söyledi. EU CS’te yaşadıkları tecrübelerin kendilerine ekonomik konularda istediklerini elde edemeyeceklerini öğrettiğini ifade eden PSG, Riot Games’in kabul ettiği gelir paylaşımı sisteminin oyuncuların paralarını ödeme konusunda dahi yeterli olmadığını dile getirdi. Kısa bir yazıyla konuyla ilgili endişelerini kamuoyuyla paylaşan takım yönetimi, sonuç olarak bu durum düzelene kadar faaliyetlerini askıya aldıklarını duyurdu. Riot Games’in probleme nasıl yaklaşacağı merak konusu.

Enes Altunbaş :espor yazarı, avukat