League of Legends

Quinn büyük bir güncelleme alıyor

Riot Games

Uzun bir süredir oyun içi problemlerinin yanı sıra yetenek kitinin güçsüzlüğünden dolayı da Sihirdar Vadi’sinde tercih edilmeyen Quinn, önümüzdeki yamalarda küçük ama etkili bir güncelleme alacak. Şampiyonun buglarının büyük bir kısmı düzeltilecek ve ultisi daha aktif kullanılabilecek.

Başlangıçta nişancı olarak oyuna getirilen Quinn, aldığı rework sonrası üst koridorda ya da ormanda oynanmıştı. Kısa bir süre için profesyonel arenada üst koridor şampiyonu olarak kendisine yer bulsa da bunun dışında şampiyonun popülerliğinin hep aşağılarda kaldığına şahit olduk. Oyun sonu hasarının yetmemesi ve ultisinin bir yerden sonra işlevsiz kalması bunun altında yatan en büyük nedenlerdendi. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Riot Games, Quinn’in önemli bir güncelleme alacağını duyurdu. Planlanan değişiklikler şu şekilde:

Pasif: Alıcı Kuş 

–      Alıcı Kuş’un kullanması için önce rakip şampiyonda Savunmasız işaretinin çıkması, ardından şampiyonun oto atak yapması gerekiyordu. Bu sorun giderildi. Havadaki oto ataklar da işareti tetikleyebilecek.

Temel istatistikler

–      Şampiyonun başlangıç AD değeri 62’den 59’a düşürüldü. Fakat seviye başına kazandığı AD miktarı 2.4’ten 3’e arttırıldı. 18. seviyede AD miktarı dolayısıyla 103’ten 110’a yükselmiş oldu.

R- Düşman Hattının Ötesi

–      Hava Saldırısı’nın aktif olmasını engelleyen bir bug düzeltildi.

–      Hava Saldırısı artık hasar vurduğu tüm rakiplere Savunmasız olarak işaretleyecek.

–      En önemli değişiklik ise artık ultisini kullanırken hasar aldığında şampiyonun  odaklanması bozulmayacak. Örneğin ultiye bastığımızda minyondan aldığımız bir hasar bu süreci bölmeyecek.

–      Artık Düşman Hattının Ötesi aktifken alınan bir hasar ultiyi bozmayacak. Bunun yerine ulti açıkken hasar aldığında Quinn’in hareket hızı bonusu iki saniyeliğine silinecek.

Genel olarak Quinn’in çok daha oynanabilir bir hale getirildiğini söylemek mümkün. Özellikle Hava Saldırısı’nın tüm rakipleri Savunmasız olarak işaretlemesi, takım savaşlarında Quinn’in çok daha faydalı olmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte pasifindeki bugların düzeltilmesi de koridor aşamasını rahatlatacaktır. Bu güncellemenin 8.6 yamasında oyuna getirilebileceğini söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir