League of Legends

Rawbin IV ve Marshall men cezası aldı

HWA’nın başarılı üst koridor oyuncusu Marshall ve CLK’nin ormancısı Rawbin, aralarında geçen Twitter tartışmasından ötürü men cezası aldı. Marshall Haziran 2017 tarihine kadar herhangi bir espor takımının resmi üyesi olamayacak ve Riot Games’in düzenlediği herhangi bir turnuvaya katılamayacakken, Rawbin ise aynı cezayı Mart 2017 tarihine kadar çekecek.

Riot Games Türkiye ofisi Şampiyonluk Ligi tarihinde yer edinecek derecede gözüpek bir karar aldı ve Rawbin ile Marshall a sırasıyla 6 ve 10 ay men cezası verdi. Twitter üzerinden birbirleri ile tartışan iki oyuncu, oynadıkları bir SoloQ oyunu yüzünden hakaretlerde bulunmuştu. Twitter’da “arkadaşça dalga geçme” teriminin suyunun çıktığı bu günlerde dahi iki oyuncunun tartışması şahit olanlar tarafından ciddi bir şaşkınlık ile seyredilmişti. Marshall’ın sevgilisine hakaret ettiğini ve ölüm tehdidinde bulunduğunu söyleyen Rawbin de bu yanlış davranışı yetkili kişilere de ileteceğini söylemişti.

İşin “ironik” yanı ise gece saat 03.00 sularında yaşanan bu tartışma, iki oyuncunun da tweetlerini silmesi sonucu “tatlıya bağlanmış” gibi de gösterilmişti. Baktığımızda Marshall’ın sportmenliğe aykırı bir tutum sergilediğini, Rawbin’in de aynı hatayı yaptığını görebiliyorduk. Konuyu uzun bir süre araştıran Riot Games de oldukça ciddi bir karar aldı ve iki oyuncuyu da 2017 sezonunun büyük bir bölümünde espordan men etti.

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza: Marshall

Yiğit “Marshall” Kırdök, bugünden itibaren geçerli olmak üzere 30 Haziran 2017 tarihine kadar hiçbir espor takımının resmi üyesi (oyuncu, koç, menajer, takım sahibi vb.) olamaz ve Riot Games tarafından düzenlenen hiçbir resmi espor organizasyonuna takım üyesi olarak katılamaz.

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza: Rawbin IV

Robin “Rawbin IV” Eggenberger, bugünden itibaren geçerli olmak üzere 31 Mart 2017 tarihine kadar hiçbir espor takımının resmi üyesi (oyuncu, koç, menajer, takım sahibi vb.) olamaz ve Riot Games tarafından düzenlenen hiçbir resmi espor organizasyonuna takım üyesi olarak katılamaz.

Riot Games’in oyuncu davranışlarında katı olduğunu bilsek/duysak da, ilk defa profesyonel bir oyuncuya karşı bu kadar ciddi kararlar alınıyor. Marshall’ın en yüksek sınırdan ceza alması birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak, farklı açıklamaların yapılmasına neden olacaktır. Zira HWA takım sahibi Ahmet Taruz alınan cezayı kast ederek kendisinin de bazı açıklamalarda bulunacağını Twitter üzerinden belirtmiş durumda.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir