League of Legends

Reapered ve Kubz koç olarak Cloud9’a katıldı

NA LCS’in başarılı takımlarından Cloud9 koç kadrosunu genişletmeye hazırlanıyor. 2015 yılında Bubbadub’ı koç kadrosuna katan takım, 2016 Bahar Mevsimi’nde Lemonnation ile karşılaşmalara çıkmıştı. Takım, efsanevi üst koridor oyuncusu Reapered’ı ve Team Huma’dan tanıdığımız Kubz’u koç olarak transfer etti.

LCS sahnesine adım attığından beri başarılı bir performans gösteren Cloud9, geçtiğimiz mevsimi hayal kırıklığı ile kapattı. Normal sezonu son anda üçüncü olarak bitiren takım, playoffların ilk ayağında Team SoloMid’e yenilerek mevsim finallerine veda etmişti. Bu hamlenin ardından kadrosunu değiştiren takım, üst koridora NRG takımından da tanıdığımız 2013 Dünya Şampiyonu Impact’i getirirken, takımdaki yabancı sayısından dolayı ormancı pozisyonuna eski oyuncusu Meteos’u getirmişti. 2016 NA LCS Yaz Mevsimi’nde mücadele edecek olan takımın kadrosu ise Impact-Meteos-Jensen-Sneaky-Bunny Fufuu şeklinde.

Kore’ye kamp yapmaya giden Cloud9, koç kadrosuna güçlü bir ismi kattı. Azubu Blaze, SKT ve Jin Air takımlarında oynayan efsanevi üst koridor oyuncusu Reapered, Cloud9’a transfer oldu. EDG takımında koç olarak görev yapan Reapered, aynı zamanda Kore’ye antreman yapmaya giden birçok takıma da asistan koçluk yapmıştı. EDG’de birçok başarısı bulunan oyuncunun takıma oldukça faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Öte yandan geçtiğimiz mevsim Team Huma’da görev yapan Kubz, takımı LCS’e çıkartamasa da bir koç olarak yeterliliklerini kanıtlamıştı. Ortaya çıkan skandallardan sonra takımdan ayrılan Kubz, Cloud9’ın koç ekibine katıldı. Takımın koç kadrosu ise Reapered-Bubbadub-Kubz olarak şekillendi. Bu üçlünün nasıl bir iş bölümü yapacağı ise henüz bilinmiyor.

Öte yandan Yükselme Ligi’nde mücadele edecek bir takım da kuran organizasyon, 10 kişilik kadrosunu aktif olarak kullanmayı planlıyor. NA CS’de Enemy’nin yerini satın alan organizasyon, turnuvaya Balls-Rush-Hai-Altec-Lemonnation kadrosu ile girecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir