League of Legends

Red Bull, League of Legends takımını duyurdu

Son dönemde espora yaptığı yatırımları iyice artıran Red Bull, EU CS’te mücadele edecek LoL ekibini duyurdu. Takımın adı RedBulls olacak.

Espor, yapılan yatırımlar ve büyük şirketlerin kurduğu takımlarla gittikçe büyüyor. Daha önce dünyada espora giren spor kulüplerinin haberini yapıp, bu çiçeği burnunda spor dalının ne kadar popülerleşmeye başladığını göstermiştik. Yine Adidas, Audi, Intel gibi farklı alanlarda büyümüş ve dünya çapında ismini duyurmuş şirketlerin de hali hazırda mevcut olan takımlara sponsorluk anlaşmalarıyla destek olarak bu pastadan pay alma yarışına dahil olduklarını gözlemlemiştik. Bugün de yine bu anlamda bir gelişme yaşandı ve zaten bir süredir esporun içinde olan Red Bull, önümüzdeki mevsim EU CS’te mücadele edecek League of Legends takımını duyurdu. Oldukça havalı bir internet sitesine sahip olan takımın adı RedBulls olacak.

Resmi internet sitesinde Red Bulls’un oyuncuları, koçu ve genel menajeri de kamuoyuyla paylaşıldı. Buna göre takımın üst koridor ve ormanında Güney Koreli oyuncular Park “Thal” Kwon-hyuk ile Moojin “Moojin” Kim  yer alacak. Orta koridoru daha Euronics Gaming’de forma giyen İsveçli Felix “MagiFelix” Boström’e emanet eden takım, alt koridor ikili olarak ise kadrosuna Tarik “Sedrion” Holz ile Raymond “Kasing” Tsang kattı. Bireysel olarak kaliteli oyunculardan oluşan bir kadro kuran ekibin nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu. İyi bir sinerji yakalayamaması halinde ise RedBulls’un EU CS’te işi epey zor, zira LCS’in alt ligi olmasına rağmen Challenger Series oldukça güçlü ekiplere sahip.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir