League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıSuikastçı

Rengar

Rengar, Efsaneler Ligi’nin kelle avcısı, diğer avcıların ve tüm avların büyük düşmanı ve rüyası, vahşeti son bulmayan bir egoya sahip durmak bilmez bir suikastçı ve savaşçı bir şampiyon. Çalılıklarda vb. gizlendiğinde sürpriz saldırılara kalkışıp pusular kurabilen ve boynunda eski avlarından ganimetler taşıyan bu ürpertici yeleli, ormancı rolünde krallığını sürdürür.

‘Gölge Avcı’

Ganimet avcısı Rengar, ininin her bir duvarını Valoran’ın en yırtıcı yaratıklarının başlarıyla, boynuzlarıyla, pençeleriyle ve dişleriyle süslemiştir. Koleksiyonu geniş; ama o hâlâ tatmin olmuş değil. Yorulmak bilmeden daha büyük avlar arıyor. Her avına bol vakit ayırarak inceliyor, öğreniyor ve asla yenmeyi beceremediği o tek canavarla yeniden karşılaşmaya hazırlanıyor.

Rengar, öz annesiyle babasını hiç tanımadı. Onu, efsanevi bir avcı olarak büyük saygı gören bir insan büyüttü. Babasının öğrettiklerini hemen anlayan ve vahşi içgüdüleriyle daha da geliştiren, ideal bir öğrenciydi. Rengar daha yelesi tam uzamadan kendi başına yaşamaya başladı ve büyük bir bölgeyi kendi alanı olarak işaretledi. Bölgesinin sınırlarını; saldırmaya kalkışanları caydırsın diye öldürdüğü avların kafataslarıyla işaretledi. Bir bölgenin tartışılmaz hakimi olmanın kendisini tatmin edeceğini sanıyordu. Ama tam aksine, huzursuzlanmaya başladı. Bölgesindeki hiç bir hayvanı avlarken zorlanmıyordu. Sınırlarını zorlayacak hasımlar bulamayan Rengar’ın ruhu sıkılmaya başladı. Avlamaya değer bir av kalmadığından, bir daha asla avın heyecanını hissedemeyeceğinden korkuyordu. Tüm umudunu yitirmek üzereyken, o canavarla karşılaştı. Kocaman, tırpan gibi pençeleri vardı. Karşısına çıkan her hayvanı yiyordu. Kendisini zorlayacak bir avla karşılaştığına biraz fazla heyecanlanan Rengar, aceleyle canavarı pusuya düşürdü. Daha önce avladığı her şeyi fersah fersah aşıyordu. Vahşice savaştılar. İkisi de sakat kalmalarına neden olan yaralar aldı. Rengar bir gözünü kaybetti; ama asıl ağır yaralanan, gururuydu. Daha önce hasmını öldürmediği olmamıştı hiç. Hatta, yaralarının ağırlığı yüzünden geri çekilmek zorunda kalmıştı. Sonraki günlerde, yaşamla ölüm arasında gidip geldi. Acıdan kıvranıyordu ama derinlerde bir umut ışığı hissediyordu. Av başlamıştı. Dünyada böyle kuvvetli varlıklar bulunuyorsa, hepsini bulup kellelerini üst üste yığacaktı. Ama canavarı, tadını çıkara çıkara öldürmek istiyordu. Şimdi ininin en geniş duvarında, canavarın başı için ayrılmış bir yer var. Rengar bir gün bu ganimeti oraya asacağına yemin ediyor. .

”Zayıfları avlayarak ancak hayatta kalırsın, güçlüleri avlayarak gerçekten yaşarsın.” -Rengar

Yetenekler

Görünmez Yırtıcı
gy

 • Menzil: 600

Rengar, çalılıktayken veya görünmezken ek saldırı menzili kazanır ve normal saldırılarıyla hedeflerin üstüne atlar. Rakipler üzerinde kullandığı tüm yeteneklerde Vahşet Puanı kazanır.

Bu avantaj çalılıktan/görünmezlikten çıktıktan 0,5 saniye sonra biter.

Yabani

Yabani

 • Aktif
 • Bekleme Süresi: 6 / 5,5 / 5 / 4,5 / 4

Rengar’ın 3 saniye içindeki ilk normal saldırısı 30 / 60 / 90 / 120 / 150 (+ %0 / %5 / %10 / %15 / %20 Saldırı gücü) ek fiziksel hasar verir.

Vahşet Etkisi

 • Bedel: 5 Vahşet Puanı

Rengar’ın 3 saniye içindeki ilk normal saldırısı 30/240 (+ %50 Saldırı Gücü) ek fiziksel hasar verir. Ayrıca Rengar 5 saniyeliğine %47 + (3 x Rengar’ın seviyesi) kadar saldırı hızı kazanır ve saldırı gücü de %10 artar.

Savaş Kükremesi

sk

 • Aktif
 • Menzil: 500
 • Bekleme Süresi: 12

Rengar kükreyerek yakındaki rakiplere 50 / 80 / 110 / 140 / 170 (+ %80 Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 4 saniyeliğine zırh ve büyü direncini 10 / 15 / 20 / 25 / 30 arttırır.

Vahşet Etkisi

 • Bedel: 5 Vahşet Puanı

Savaş Kükremesi 40-240 (+ %80 Yetenek Gücü) hasar verir. Ayrıca Rengar 8 + (4 x Rengar’ın seviyesi) kadar can doldurur, bu değer Rengar’ın eksik canının her yüzdesi için %6,25 artarak en fazla 50 + (25 x Rengar’ın seviyesi)’ne ulaşır.

Bola Atışı

ba

 • Aktif
 • Menzil: 1000
 • Bekleme Süresi: 10

Rengar hedefine doğru bir dola fırlatır. Bu bola çarptığı ilk rakibine 50 / 100 / 150 / 200 / 250 (+ %70 ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve 2,5 saniyeliğine %60 / %65 / %70 / %75 / %80 yavaşlatır. Yavaşlatma etkisi süre geçtikçe azalır.

Vahşet Etkisi

 • Bedel: 5 Vahşet Puanı

Bola Atışı 50-340 (+ %70 ek Saldırı Gücü) hasar verir. Aynı zamanda hedefini 1,75 saniye mıhlar.

Av Heyecanı

ah

 • Aktif
 • Bekleme Süresi: 2000 / 3000 / 4000

Rengar avcı hislerini çalıştırarak 1 saniyelik gecikmesi sonra görünmez olur ve geniş bir alandaki tüm rakip şampiyonları 7/ 12 saniyeliğine ya da Rengar bir rakibine hasar verene kadar görebilir.

Görünmezken ve rakip bir şampiyona doğru hareket ederken Rengar %15 / %30 ek hareket hızı kazanır. Eğer Rengar rakiplerine 1250 birimden yakınsa rakipleri Rengar’ı fark eder.

Görünmezlikten çıktığında Rengar %25 / %35 / %45 ek hareket hızı ve 5 saniye içinde 5 Vahşet Puanı kazanır.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı