League of Legends

1907 Fenerbahçe Espor, Rift Rivals’da şampiyonluk kupasını ülkemize getirmeyi başardı

Finalde Rus temsilcisi Vega Squadron’u 3-0 ile geçen 1907 Fenerbahçe Espor, Rift Rivals 2017’de ŞL’yi şampiyon yapmayı başardı.

League of Legends’ın yeni uluslararası turnuvası Rift Rivals ülkemiz için oldukça başarılı geçti. Grup aşamasında Rus rakiplerimizi adeta Vadi’ye gömen temsilcilerimiz SUP, AUR, CRW ve FB, göğsümüzü kabarttı. Dört galibiyetle ve yenilgi yüzü görmeden final oynama hakkını elde eden 1907 Fenerbahçe Espor, Rusya adına turnuvanın en iyi takımı olan Vega Squadron ile eşleşti. Tüm otoritelerce ülkemizin şampiyonluğun en büyük adayı olduğu söyleniyordu. Zira grup aşamasında oynadığımız maçlarda Rus ligindeki takımların oldukça önlerinde bulunduğumuzu, aldığımız galibiyetlerle ispatlamıştık. Beklenen oldu ve rakibin sürpriz yapmasına izin vermeyen FB, kupayı ülkemize getirmeyi başardı.

İlk maça verdiği skor ve objektifler sonrası geride başlayan temsilcimiz, tecrübesi ve kadro kalitesi sayesinde oyunu rahatça lehine döndürdü. Frozen’ın belkide en tehlikeli olduğu seçim olan Syndra’yı yasaklamayan Vega, padden’ın da yıldız oyuncuya Kalista performansıyla eşlik etmesi sonrası Vadi’den boynu bükük ayrılmak durumunda kaldı. Bu ve diğer iki maçta da rakip ormancı Zanzarah’ın metanın en güçlü şampiyonlarından Rek’sai almasına izin veren temsilcimiz, buna rağmen maçları domine etmesiyle adeta aradaki kalite farkını gözler önüne serdi. İkinci maçta Tristana-Viktor, son maçta da Taliyah-Kalista alan Frozen ile padden ikilisi, final serisine damga vurarak şampiyonluğa ulaşmamızda büyük pay sahibi oldu. Biz de 5Mid olarak Rift Rivals’da kupayı ülkemize getiren 1907 Fenerbahçe Espor’u kutluyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir