League of Legends

Riot Games, herkesin katılabileceği iki haftalık online turnuva düzenlemeyi planlıyor

Oyuncuları memnun etmek için oyuna sürekli bir yenilik getiren Riot Games, daha önce de bahsedilen iki haftalık istemci içerisindeki online turnuvaları hayata geçirmeyi planlıyor. Reddit kullanıcısı splendidG00se‘un paylaştığı görsele göre iki haftada bir düzenlenecek turnuva haftasonları oynanacak ve RP ödüllü olacak. 

Riot’ın bir süredir istemci içerisinde organize edilecek bir turnuva fikrinin var olduğu billiniyordu. Yukarıdaki bilgilendirme yazısına göre ise işler daha da ciddileşmiş olabilir. Her seviyeden oyuncunun katılabileceği iki haftalık turnuvalar düzenleyeceğini belirten Riot Games, turnuva katılımcılarının tıpkı dereceli kümeleri gibi sınıflara ayrılabileceğini söylüyor. Bu turnuvalar haftasonlarında, yani Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek.

Turnuvayı o gün kazanan takım, ertesi günkü turnuvaya katılma hakkı kazanacak. Bu elbette turnuvayı kazanmak olarak değil, belirli bir sıralamada tamamlama olarak algılanmalı. Yani, Cumartesi günkü turnuvaya katılmak için Cuma günü düzenlenen turnuvada belirli bir sıralamayı elde etmiş olmanız gerekecek. Doğal olarak Pazar günkü turnuvanın galibi ise sadece bir takım olacak. Yani günler ilerledikçe turnuvanın rekabet seviyesi de artacak, kazanması zorlaşacak.

Üzerine daha fazla eğildiğinde daha etkili bir turnuva sistemi çıkabileceğini söyleyebiliriz. Elbette bu turnuvaların önündeki en büyük engel ise smurf hesap kasan yüksek elolu oyuncular. Gold kümesindeki oyuncular çoğu zaman o kümeye ait olmayabiliyor. Bu da örneğin ustalık seviyesindeki oyuncuların yeni hesap açarak 2000 RP’lik ödülü almasına yol açabilir.

Henüz bu yeni turnuva ile ilgili Riot Games tarafından yapılan net bir açıklama bulunmuyor. Fakat bu tür bir değişikliğin öyle ya da böyle hayata geçirileceği kesin. Zira Riot, 2017 Sezon Ortası Güncellemesi’nde “Takım rekabeti” adı altında bir yenilikten söz etmiş ve detayların önümüzdeki dönemlerde netleşeceğini söylemişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir