League of Legends

Riot Games’in izleyici platformu kısa bir süre sonra geliyor

flickr.com/lolesports

Aralık ayında BAMTech ile yedi yıllık bir partnerlik sözleşmesi imzalayan Riot Games, yeni bir izleyici platformu yayınlanacağını duyurmuştu. Konu ile kısıtlı bilgiler paylaşırken, League of Legends seyircileri hakkında birçok soru bulunuyordu. 

SportTechie’nin haberine göre geçtiğimiz gün SXSW’da düzenlenen panelde Riot Games’in espor bölümünün başındaki Jarred Kennedy, şirketler arasındaki anlaşma hakkında detaylar verdi. Oyuncuların en merak ettiği şeylerden birisi çıkarılacak uygulamadan herhangi bir abonelik ücreti istenip istenmeyeceğiydi. Her iki şirketin de böyle bir amacı olmadığının altını çizen Kennedy, izleyicilerin rahatlıkla uygulamayı kullanabileceğini söyledi.

Kennedy’nin diğer bir önemli açıklaması ise yayınların Twitch’te devam edeceği yönündeydi. Twitch kullanıcılarının League of Legends maçlarına erişimini kaldırmak yerine Riot Games, yeni platformun “tercih edilen” yer olmasını istiyor. Riot Games’in Twitch’e alternatif bir kullanım yaratmaya çalışması ise yapılan yatırımlar ve sponsorluk anlaşmaları göz önüne alındığında oldukça doğal gözüküyor. Ayrı bir platformdan yayınların yapılması, Twitch ile bir bağlantı olmadan şirketin dilediği reklamı alması konusunda kilit bir rol oynayacaktır. Başlangıç için uygulamanın tamamıyla bedava olacağı da belirtilirken, uygulamanın yayınlanma tarihi için “yakında” ifadesi kullanıldı.

Panelde bulunan BAMTech’in kardeş şirketi MLB Advanced Media’nın Başkan Yardımcısı Kenny Gersh ise yapılacak reklam ve sponsorluk anlaşmaları ile 350 milyon dolarlık yatırımın karşılığını alacaklarını düşünüyor. Ayrıca başlangıç için ücret talep edilmeyecek olsa dahi Gersh, ileride sağlanacak özel içerikler için ücretlendirme ihtimalinin bulunduğunu ekledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir