League of Legends

Riot Games’in LCK açılımının detayları belli oldu

Inven

Güney Koreli izleyiciler ve LCK takımları için inşa edilmesine karar verilen stadyum ile ilgili yeni gelişmeler var.

Daha önce haberimizde bahsettiğimiz üzere Riot Games, Güney Koreli League of Legends hayranlarına ve LCK organizasyonuna büyük bir yatırım daha yaparak stadyum inşa etmeye karar vermişti. Dün ise Riot Games Güney Kore ülke müdürü ve espor koordinatörünün düzenlediği basın toplantı ile stadyumun detayları kamuoyuna duyuruldu.

Invenglobal’ın takip ettiği toplantıdan aktardıklarına göre 400-450 kişilik kapasiteye sahip yeni stadyumun adı “LoL Park” olacak. Oyuncular için devasa kulislerin ve maça çıkış tünelinin de ekleneceği yapı, roma döneminin arena mimarisi esas alınarak inşa edilecek. 360 derece boyunca uzanan seyirci koltukları, amfi tiyatro koltukları gibi seviye farkı korunarak yükselecek. Böylelikle oyuncular tüm seyirciler tarafından rahatça görülebilecek.

Seyir zevkini artırmak için üç adet büyük ekrandan da canlı yayınlanacak maçlarda, izleyici koltuklarında USB portu, bardak tutacağı, yiyecek tepsisi ve küçük cepler de olacak. Bunun yanında Güney Kore’nin en ünlü internet cafesi PC Bang de LoL Park’ın içinde kendi bölümünü açacak. İzleyiciler maçlar dışında burada vakit geçirebileceği gibi, “Bilgewater” adı verilecek dükkanda da kahve eşliğinde sohbet edebilecek.

Bir önceki haberimizde maçların Riot Games stadyumuna taşınacak olmasının OGN ve SPOTV ile işbirliğinin bitişine işaret ettiğinden ve Riot Games’in kendi prodüksyonu ile maç yayınlarına devam edeceğinden bahsetmiştik. Ancak Güney Kore ülke temsilcisi Lee Seung-Hyun, “bizim LCK maçlarını yayınlamaya başlamamız, OGN ve SPOTV ile bağlarımızı koparacağımız anlamına gelmiyor” şeklinde politik bir açıklama yaparak havada birkaç soru işareti bıraktı. Ancak bu OGN’in İngilizce yayınlarına devam edecek olması anlamına gelebilir. Yeni yıl ile beraber inşaatına başlanacak LoL Park’ın Eylül 2018 gibi bitmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir