League of Legends

Riot Games, Tyler1’ın ban’ını kaldırdı

Yaklaşık iki yıllık sürenin ardından Riot Games, tüm zamanların en toxic oyuncularından biri olan Tyler1’ın ban’ını kaldırdı. 

League of Legends dünyasında yeni olan oyuncular, Tyler1’ın kim olduğunu bilmiyor olabilir. İlk sezonlardan itibaren yayınlar yapan ve gerçek adı Tyler Steinkamp olan Tyler1, toxic kişiliğiyle tanınıyordu. Her maçta Draven oynayan, şampiyonun yasaklanması veya başkası tarafından seçilmesi durumunda ise troll seçimler yaparak takımını mağlubiyete götüren oyuncu, maçlarını mahvettiği üst düzey oyuncular tarafından hiç sevilmiyordu. 2016’nın ilk aylarında Riot Games konuya el attı ve yayın sırasında sürekli şekilde cinnet geçirip küfürler eden Tyler1, süresiz olarak ban’landı.

O günden bu yana sosyal medya siteleri ve reddit gibi platformlarda oyuncunun ban’ının kaldırılması için defalarca kampanya başlatıldı ancak Riot Games geri adım atmadı. Yayınlarda oyuna girdiği her hesap süresiz şekilde ban’lanan oyuncu, artık istediği şekilde ekran karşısına geçemiyordu. Hatta bir süre yayınları spectate modda kendi oynamıyormuş gibi bile yapmayı denedi ancak bunlardan hiçbiri sonuç vermedi. Daha sonra kişilik olarak değiştiğini, artık eskisi gibi olmadığını söyleyen oyuncu, uzun sürenin ardından Riot Games tarafından affedildi. Twitter hesabı üzerinden haberi duyuran Tyler1, pazartesi günü yayınlara başlayacağının da bilgisini verdi.

3 Yorum

3 Comments

 1. dogukan

  7 Ocak 2018 at 15:32

  bence kalkmaması lazım. büyük ihtimal aynı toxiclerine devam edecek.

 2. Ahmet KARAMAN

  5 Ocak 2018 at 19:40

  Haksızlık değil mi ? Toxic playerlıktan dolayı banlanan diğer userler ne olcak ? Böyle bir istisnanın olması doğru olduğunu düşünmüyorum. Bir player toxicse toxictir, diğer toxic playerlarda çıkıp artık bende eskisi kadar toxic değilim dese rito affedicek mi ? Ben böyle düşünüyorum. Aksini düşünen varsa yorumunu yazsın.

  • Talha

   6 Ocak 2018 at 11:27

   Belki toxiclere karşı olağanüstü nefretimden belki böyle bir cezanın diğer toxic oyunculara ibret olacağını düşündüğümden benim gayet hoşuma gitti. Sonuçta her koyun kendi bacağından asılır ama bu arkadaş kasabı biraz fazla sinirlendirmiş galiba.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir