League of Legends

Bora Koçyiğit, Riot Games Türkiye Müdürü oldu

Ülkemizdeki espor sahnesinin gelişmesine büyük bir katkı koyan Riot Games’te ülke müdürü konumuna Bora Koçyiğit getirildi. Pozisyonun bir önceki sahibi Hasan Çolakoğlu, Facebook üzerinden yaptığı bir açıklama ile bu hamleyi duyururken, geleceği hakkında da bilgi verdi. 

Dünya üzerinde espor denilince akla gelen ilk oyun olan League of Legends, hızlı büyüyüşünü sürdürmeye devam ediyor. Yapılan turnuvaların kapsamı ve özellikle Wild Card liglerindeki gelişmeler göz önüne alındığında bu hızın yakın zamanda kesilmeyeceğini de tahmin etmek zor değil. Ülkemizde son olarak TBF 2016 turnuvası Ülker Sports Arena’da yapılmış, binlerce League of Legends hayranı Dark Passage ve SuperMassive arasındaki mücadeleyi canlı izlemişti. Final mücadelesi öncesi yapılan göz kamaştırıcı etkinlik ise, sektörün ne kadar büyüdüğüne dair bir ipucuydu.

Riot Games Türkiye Müdürü Hasan Çolakoğlu, Facebook üzerinden bir açıklama yaparak görevi Bora Koçyiğit’e devrettiğini duyurdu. Çolakoğlu şu sözleri sarf etti:

Sevgili Arkadaşlar,

Ailem ve benim için çok heyecan verici bir gelişmeyi paylaşmak isterim. 5 yıl önce, Riot Games ekibine katıldım ve İstanbul’daki ofisi kurarak Türk oyunculara kaliteli bir oyuncu deneyimi sağlamak için çalışmalara başladık. Türkiye’deki oyuncu topluluğunun desteğiyle ve Türkiye’deki süper ekibin gayretiyle League of Legends, Türkiye’de ana akım espora dönüşerek büyük bir başarı hikayesi oldu. 2017 yılı itibariyle küresel bir kapsamda daha fazla oyuncu değeri yaratmaya yardımcı olmak amacıyla, şirketteki bir sonraki görevime geçiyorum. Gelişmekte olan pazarlardan sorumlu direktör olarak bu yıl içinde ailemle birlikte merkez ofisimizde çalışmak için Los Angeles’a taşınacağız. Türkiye ofisi, yeni Ülke Müdürümüz Bora Koçyiğit liderliğinde yola devam ediyor olacak. Başta Can Gürel ve tüm ekibimiz Bora’yı mükemmel oyuncu güvenini inşa etmeye devam etmesi için destekleyecek.Türkiye hala sorumlu olduğum ülkelerden biri olacağı için, çok uzakta olmayacağım. Mükemmel oyuncu deneyimleri sunma misyonumuz tüm hızıyla devam ediyor!

Daha önce Riot Games Türkiye’de Yayın Müdürü olarak görev alan Bora Koçyiğit, 2005 yılında Digiturk’te çalışmaya başlayarak spor ve medya sektörüne adım atmıştı. Haziran 2014’ten bu yana Riot Games’te çalışan Koçyiğit’e biz de yeni pozisyonunda başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir