League of Legends

Riot Games, Yükselme Ligi’ndeki Royal Bandits ve dört oyuncuya ceza verdi

Riot Games Türkiye, Yükselme Ligi’ndeki Royal Bandits’e ve dört profesyonel oyuncuya verdiği cezalarla ilgili açıklama yaptı.

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi öncesinde, ligde oynamaya hak kazanmasına rağmen Riot Games Türkiye tarafından cezaya çarptırılıp bu hakkını kaybeden Royal Bandits‘in cezasının sebebi belli oldu. Riot, Royal Bandits’in cezasının nedeni olarak, 4. Açık Eleme’deki bir karşılaşma sırasında seçim&yasaklama ekranında kendine haksız avantaj sağlamasını gösterdi. 4. Açık Eleme’de 220 puan toplayan takımın 100 puanının silinmesini ardından RB, 190 puanlık Atlas e-Spor Takımı’nın ardına düşmüştü. Tablonun ilk üç sıralamasında bulunan takımların Yükselme Ligi’nde oynama şansı elde ettiği listede dördüncü sıraya düşen RB, bu hakkını Atlas‘a kaybetmiş oldu. Atlas da böylelikle uzun bir aranın ardından tekrar Türkiye’deki profesyonel League of Legends sahnesine geri dönüş gerçekkleştirdi.

Öte yandan, sadece Şampiyonluk Ligi’ndeki profesyonel oyuncuların durum ve davranışlarını incelemeye almayan Riot Türkiye, Yükselme Ligi oyuncularından Newsi, Frox, K1ra ve Luxury P‘yi e-spor etkinliklerinden men ettiğini duyurdu. Bu dört oyuncunun çeşitli sunucularda oynadıkları karşılaşmalarda sportmenlik dışı davranışlar sergilemeleri cezaya kaynak gösterildi. Profesyonelliğe ve spormentliğe son derece bağlı olduğu bilinen Riot, Newsi, Frox ve K1ra‘yı 26.02.2017 tarihine kadar, Luxury P‘yi ise 12.03.2017 tarihine kadar men etti. Oyuncular, aldıkları ceza tarihlerine kadar Riot tarafından düzenlenen etkinliklere herhangi bir profesyonel vasıfla (oyuncu, koç, menajer vb.) katılması yasaklandı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Kadir Solak

    18 Şubat 2017 at 01:20

    Seçim yasaklama esnasında haksız avantaj nasıl sağlanıyormuş. Çok ilginç geldi. Bilen varsa açıklasın lütfen.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir