League of Legends

Riven 7.10 yamasında bir takım değişiklikler alacak

Riven’a 7.10 yamasında gelecek bazı değişiklikler, önümüzdeki günlerde PBE sunucusuna eklenerek denemeye alınacak.

Profesyonel sahneden çok nadir gördüğümüz ancak tekli dereceli sırada, özellikle düşük elo’da çokça gördüğümüz Riven, görünüşte ufak ancak oyuna etkisi açısından büyük değişiklikler alıyor. Riot Exgeniar’ın Panolar üzerinden yaptığı açıklamaya göre değişiklikler şampiyonun en büyük özelliği olan animasyon iptalini daha istikrarlı ve uygun hale getirmeye yönelik olacak. Bunun yanında bir takım hata düzenleme yoluna da gideceklerini belirten PBE’den sorumlu Riot Games çalışanı, şampiyonda kullanılmaya başlanan script problemini ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Değişiklik 1: Q yeteneğinin animasyon iptali artık daha tutarlı olacak. Hali hazırdaki durumunda Riven Q ile animasyon iptali yaptığında hareket halindeyse yeteneğin ortaya çıkış süresi farklılık gösteriyordu. Bu random süreyi daha tutarlı ve belirli hale getirecek olan şirket, yetenekte rastgele değil kesin bir kullanım hedefliyor.

Değişiklik 2: Gülme, şaka yapma, dans etme gibi emote’lar artık animasyon iptali yapmayacak. Belki birçoğunuz bilmiyordur ancak Riven’ın emote’lar ile animasyon iptali yapma özelliği var. 7.10 yamasında bu durum ortadan kaldırılacak.

Değişiklik 3: Art arda Q yeteneği spamlemede bir takım düzenlemeler yapılacak ve oynanış açısından daha iyi hale getirilecek.

Değişiklik 4: Artık E yeteneği Q yeteneği kullanıldığı sırada kullanılıp sıraya eklenebilecek. Yani Q yeteneğini kullanırken E’ye basıp yeteneği sıraya ekleyebilirsiniz.

Değişiklik 5: Q ve R büyülerinde bir takım hata giderme ve görsel değişiklikler yapılacak.

Genel olarak değişiklikler bu şekilde. Şampiyonu profesyonel sahneye sokmaya yetmeyecek bu değişiklikler, özellikle tekli dereceli sırada BoxBox gibi sadece Riven oynayan one trick pony’leri oldukça etkileyecek gibi gözüküyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. eahmet

    4 Mayıs 2017 at 21:47

    kötü olacak :(

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir