League of Legends

Roccat’in 2016 kadrosu belli oldu

Avrupa LCS takımlarından Roccat, 2016 sezonu için kadrosunu açıkladı.

Yeni sezon öncesi Avrupa’daki transfer sürecinden en çok etkilenen takımlardan biri Roccat, Jankos ve Vander’i H2K takımına kaptırmıştı. Diğer önemli konu ise üst koridor oyuncusu Steve ve saldırı gücü taşıyıcısı MrRallez’in takımdan ayrılmasıydı. Bu iki oyuncunun da Elements’e transfer olması, Roccat’a ciddi şekilde kan kaybettirdi.

2016 sezonu öncesi bu kayıpların ardından Roccat’in nasıl bir hamle yapacağı merak konusu olmuştu. Takımın transfer girişimleri ise LCS tecrübesi olan oyunculardan yana oldu. Üst koridor için ligin tecrübeli oyuncularından freddy122 ile anlaşıldı. Uzun süredir SK Gaming’de görev alan oyuncu aşırı iyi performans ortaya koymasa da, istikrarı ile takımına katkı sağlıyordu. Ormancı rolü için de bir başka LCS tecrübesi olan Airwaks transfer edildi. Airwaks, 2015 sezonunda ortaya koyduğu performans sayesinde Copenhagen Wolves’un en dikkat çeken oyuncularından birisi olmuştu.

Roccat orta koridor ve destek rolü için Gambit Gaming’in oyuncuları Betsy ve Gosu Pepper’ı transfer etti. 2015 sezonunun yaz mevsiminde takıma dahil olan Betsy ilk defa profesyonel sahnede görev almıştı. Çaylak bir oyuncu olsa da mekanikleri ve yeteneği ile birçok maçta takımının parlayan isimlerindendi. Gosu Pepper ise Avrupa LCS’in en tecrübeli destek oyuncularının başında geliyor. Gosu Pepper’ın alt koridordaki partneri ise Safir oldu. Amerika LCS’de Renegades ve Team Dragon Knights takımlarında kısa süre oynayan oyuncu için tıpkı Betsy gibi çaylak diyebiliriz.

Roccat ekibi 2016 sezonu için kadrosunu bu isimlerden oluşturdu. Takımda tecrübeli oyuncuların yanında, fazla tecrübesi olmasa da yetenekli olan oyuncular bulunuyor. Bu kadronun güçlü Avrupa LCS takımlarına kafa tutup tutamayacağını lig başladığı zaman görmüş olacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir