League of Legends

ROX yönetimi oyuncularına transfer görüşmesi yapması için izin verdi

Dünyanın en iyi takımlarından birisi olarak gösterilen ROX Tigers’ın dağılacağı yönündeki söylentiler gerçeklik kazanmaya başlıyor. Facebook üzerinden bir açıklama yapan yönetim, takımdaki oyuncuların transfer görüşmesi yapmalarına izin verdiklerini duyurdu. Açıklama Pray, Gorilla ve Kuro’nun isimleri geçerken, Smeb ve Peanut’ın isminin geçmemesi, bu oyuncuların şimdiden takım bulduklarına dair söylentileri de başlatmış oldu.

2015 ve 2016 yıllarını domine eden ROX Tigers, 2017 sezonunda dağılacakmış gibi gözüküyor. Worlds 2016’da harika bir grup performansı geçirmelerine rağmen yarı finalde ezeli rakipleri SKT’ye yenilen takım, turnuva öncesi şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösteriliyordu. Hali hazırda dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Smeb’in önderliği ve performansı takımın ufak hatalar ile turnuvadan elenmesine engel olamasa da ROX, tüm League of Legends seyircilerinin sempatisini kazandı.

Beş arkadaş olarak çok iyi anlaşan ve kendilerini izlediğimizde oynamaktan ne kadar keyif aldıklarını açık açık gördüğümüz ROX üyeleri ne yazık ki dağılmanın eşiğinde. Worlds 2016 bittikten sonra ESPN muhabiri Jacob Wolf’un yaptığı haberi sert bir dille yalanlayan yönetim, sonunda oyuncularını elinde tutamayacak gibi gözüküyor. Facebook açıklamasında tüm oyuncularına transfer görüşmesi yapmak için izin verdiğini belirten yönetim, Smeb ve Peanut’ın isimlerini yazmayarak soru işaretlerine sebep oldu.

Bu iki oyuncu hakkındaki dedikodular ise uzun zamandır dilden dile dolaşıyor. Reddit kullanıcılarının tahminleri genelde tutmasa da, en çok dillendirilen söylenti Smeb’in Team Liquid’e transfer olacağı, Peanut’ın ise 2017 yılında LCK’de kurulacağı söylenen süper takımın ormancısı olacağı yönünde. Peanut’ın LCK’de kalması oldukça mantıklı gözükürken, Smeb’in TL’ye transferi aksine oldukça imkansız gözüküyor. Yine de Team Liquid’in yatırımcılarının parasını doğru kullanırsa Smeb’i getirme ihtimalinin bulunduğunu da belirtmek gerekir. Hali hazırda 2017 için iddiasını büyüten takım, dün itibariyle Dardoch ile yollarını ayırmış ve Immortals’ın yıldız oyuncusu ReignOver’ı transfer etmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir