League of Legends

Royal Bandits, 1907 Fenerbahçe Espor’u güzel bir oyunla geçti

Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi’nin ikinci gününde lige sıkıntılarla başlayan iki ekip Royal Bandits ve 1907 Fenerbahçe Espor günün son maçında karşı karşıya geldi. Galibiyetle tanışan taraf Royal Bandits oldu.

İkinci günün son maçında en dikkat seçimler Zergsting’in destek Ornn ve Malrang’in ormandaki Jax tercihi oldu. Jax bu seçimle TŞL 2018’deki ilk maçına çıkmış oldu. Ornn da ilk kez destek rolünde oynandı.

Royal Bandits oyuna oldukça hızlı başladı. Alt koridora arka arkaya baskın yapan RBE, padden’ı iki kez öldürerek güzel bir avantaj yakaladı. 1907 Fenerbahçe’nin buna cevabı gecikmedi, alt koridora 4 kişilik bir baskın yapan takım, Zergsting’in güzel oyunlarının da yardımıyla iki skor alıp durumu 2-2 yaptı.

Bu andan sonra nispeten yavaş geçen karşılaşma 17. dakikada alamet çevresinde çıkan savaşla canlandı. Özellikle Malrang ve Cepted’ın çok güzel oyunlar çıkardığı ve RBE’nin lig başladığından beri ilk kez gerçek bir takım gibi oynadığı takım savaşında RBE hem alameti çaldı hem de savaştan 3-2’lik bir skor farkıyla ayrıldı.

Bu dakikadan sonra Alamet’in de yardımıyla kuleler üstüne kurduğu baskıyla ve takım savaşlarındaki oyunlarıyla altın farkını giderek açmaya başlayan RBE, 26. dakikaya 7 bin altınlık bir farkla girdi. 30. dakikada Baron çevresinde çıkan savaşta Chaser Baron’u çalmayı başaramayıp kötü bir pozisyonda kaldı. Önce Chaser’ı sonra da padden’ı düşüren RBE, 32. dakikada FB’nin Nexus’unu yıkmayı başardı ve ilk galibiyetini aldı. Son şampiyon 1907 Fenerbahçe ise ikinci mağlubiyetini aldı ve kötü başlangıcını sürdürdü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir