League of Legends

Royal Bandits’in yeni nişancısı Freeze oldu

Riot Games

2018 Kış Mevsimi Finali’nde mücadele eden Royal Bandits, HolyPhoenix ile yollarını ayırmasının ardından nişancı pozisyonuna aldığımız bilgilere göre Freeze’i getirdi. 

Şampiyonluk Ligi’ne bu mevsim dahil olan Royal Bandits, yaptığı transferlerle iddiasını göstermişti. Koreli ikili Cepted ve Malrang’ın yanı sıra Broken Blade, HolyPhoenix ve Dumbledoge ile anlaşan RBE, adeta “rüya takım” kurmuştu. Mevsimin ilk haftalarında sinerji problemi yaşamasına rağmen sonraki haftalarda vitesi arttıran RBE, SUP ile birlikte ŞL’nin en korkulan takımlarından birisi oldu. Mevsim finalleri herkesin beklediği gibi gerçekleşti ve SUP ile RBE finalde karşılaştı. 2018 Kış Mevsim  boyunca rakibine diş geçiremeyen RBE, finallerde de sadece bir maç aldı ve SUP’a 3-1 yenildi.

Takımın nişancısı HolyPhoenix ise kötü bir 2017 sezonu geçirmişti. Dumbledoge ile tekrar form tutan oyuncu, Zeitnot’un ardından ligin en iyi performans sergileyen nişancısıydı. Takımın KMF’yi kazanamaması kadronun dağılmasına, dolayısıyla HolyPhoenix’in de takımdan ayrılmasıyla sonuçlandı.  Aldığımız bilgilere göre RBE, daha önce hem EU hem NA LCS tecrübesi bulunan Freeze ile anlaşmak üzere.

Broken Blade ve Dumbledoge’un yanı sıra ormana Closer’ı getiren takım, orta koridordaki tercihini Abbedage’dan yana kullanmıştı. Ormandaki Türk oyuncu kullanımı takıma nişancı rolü için yabancı hakkı tanımıştı. Freeze’in oldukça kariyerli olduğundan bahsetmek gerekiyor. NiP, Copenhagen Wolves, H2K ve Renegades takımlarında yer alan Freeze, son olarak NA CS ekiplerinden Tempo Storm forması giydi. 2016 yılında Worlds’te Yarı Final oynayan H2K’nin kadrosunda yer almasına rağmen bileğindeki sakatlıktan ötürü yerini Forg1ven’a bırakan oyuncu sonrasında bir türlü performansını toparlayamadı. Uzun bir süredir üst düzey League of Legends oynamasa da Dumbledoge gibi kaliteli bir desteğin yanında yıldız nişancının eski günlerine geri dönme ihtimalinin yüksek olduğunu da söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir