League of Legends

Rumble 8.7 yamasında güçleniyor

Üst koridorun güçlü şampiyonlarından Rumble, uzun bir aranın ardından metaya geri dönüyor. Geçtiğimiz gün yayınlanan PBE notlarına göre şampiyon 8.7 yamasında güçlenecek.

Elbette her metanın kendine göre sıkıcı tarafları bulunuyor. Üst koridor oyuncuları için ise son bir yıl özellikle hareketsiz ve tank şampiyonlarla geçti. Hali hazırda şu anda dahi üst koridorda Camille ve belki Fiora dışında hiçbir saldırı gücü şampiyonu oynanmıyor. Sion, Cho’Gath ve Maokai hala metayı esir almış bir durumda. Fakat bu kısa süre sonra değişebilir.

Yayınlanan notlarda Rumble’ın Q yeteneğinin önemli bir iyileştirme aldığını görüyoruz. Buna göre değişiklikler şu şekilde:

Alev Makinesi (Q)

  • Hasarı 135/180/225/270/315’ten 175/210/245/280/315’e yükseltildi.
  • Minyonlara verdiği hasar %75’ten %60/65/70/75/80’e yükseltildi

Rumble’ın şu anda tercih edilmeme nedenlerinden biri elbette üst koridordaki tankların işlevselliklerinin üst düzeyde olması. Buna rağmen Q’daki güncellemeyle Rumble’ın zayıf erken oyunu çok daha kuvvetli bir hale gelebilir. Minyon temizleme mekaniği erken dakikalar için dengelenmiş olsa da hasarındaki artık oldukça önemli.

Irelia’nın da güncellemesiyle üst koridorda daha “bruiser” denilen hasara bağlı ve rakibin arka saflarına erişebilecek şampiyonların oynanacağını söylemek mümkün. Rumble ise bu tarz şampiyonları oyundan düşürmek için biçilmiş kaftan konumunda. Yapabildiği Işınlan oyunlarıyla karşılaşmanın kaderini değiştirebilecek ultiler kullanabilen şampiyon bu güncellemeyle tekrar popülerleşebilir. Elbette hala tankların özellikle de tank eşyalarının dengelenmesi gerekiyor. Bu değişikliğin 8.7 yaması için düşünüldüğünü ve kesinleşmediğini de not düşelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir