BüyücüLeague of LegendsŞampiyonlarSavaşçı

Rumble

Rumble, savaşçı ve büyücü rolünde, Yordle’ların en çelimsizi, ama kendine bir robot edinmiş ve onunla savaşan güçlü bir şampiyondur. Üst koridorda veya ormancı rolünde savaşabilir. Bu dev mekanik robotu ile bir hurdanın ne denli güçlü olabileceğini gösterir rakiplerine. Hatta öyle ki aşırı yeteneklerini kullandıkça aşırı ısınan bu hurda yığınının bile bir yararlı etkisini bulmuştur kendine.

‘Mekanize Bela’

Rumble, yordle’lar arasında bile en çelimsiz olanıydı. Böyle olunca, kendisine sataşılmasına alışmıştı. Hayatta kalabilmek için yaşıtlarından daha kavgacı ve daha becerikli olmalıydı. Çabuk öfkelenen bir kişilik ve sinirlendiği kim olursa olsun onunla ödeşme huyu geliştirdi. Bu yüzden epey yalnız kaldı ama umrunda değildi. Makinelerin arkadaşlığını yeğliyor, onlarla uğraşmayı seviyor ve kendisine sıklıkla hurdalığı karıştırırken rastlanabiliyordu. Çok iyi bir teknisyen olacağı belliydi. Öğretmenleri ona Piltover’daki Yordle Bilim ve Gelişim Akademisi’ne kaydolmasını, orada rahatlıkla Heimerdinger’in hamiliğine girip saygı görebileceğini söylediler. Ama Rumble gitmeyi reddetti. Heimerdinger’la iş arkadaşlarının “davayı sattığına”, onlar insanlara üstün yordle teknolojisini sadece aferin alma karşılığında verirken insanların yordle’larla her fırsatta dalga geçmeye devam ettiklerine inanıyordu. Yordle Akademisi’nden mezun olan bir grup insan, gemiye binip akıl hocalarının doğup büyüdüğü yeri ziyarete geldiğinde, Rumble onlarla (lafın gelişi) yüz yüze görüşmenin cazibesine dayanamadı. İnsanlara sadece şöyle iyice bir bakmak istiyordu. Ama dört saatten ve birkaç okkalı laftan sonra, evine yaralar, bereler ve çürükler içinde döndü. Kulağında, Heimerdinger gibi “aydın” yordle’ları nasıl da utandırdığına dair sözler çınlıyordu. Ertesi sabah tek bir kelime bile etmeden Bandle Şehri’nden çıktı. Aylarca onu gören olmadı. Döndüğünde, tangır tungur eden mekanik bir garabeti kontrol ediyordu. O şeyi, şaşkınlıktan dili tutulmuş halkın bakışları arasında şehrin merkezine yürüttü ve orada, yordle teknolojisinin neler başarabileceğini yabancı bir sancak altına saklanmadan dünyaya göstermek için League of Legends’a (Efsaneler Ligi) katılacağını duyurdu.

“Iyy, yüzünü zırhımdan kazımak çok zamanımı alacak!” diye de espritüel biridir Rumble.

Yetenekler

Hurdalık Devi
hd

Rumble’ın yaptığı her büyü ona Isı verir. %50 Isı’ya ulaştığında Tehlike Bölgesi’ne gelir ve tüm temel yeteneklerine bonus etkiler gelir. %100 Isı’ya ulaştığında Fazla Isınmaya başlar; bu, normal saldırılarına bonus hasar verir ama birkaç saniyeliğine büyü yapmasını engeller.

Alev Makinesi
Alev Makinesi

 • Bedel: 20 Hararet
 • Menzil: 600
 • Bekleme Süresi: 6
 • Büyü Hasarı: 75/135/195/255/315 (+100% Yetenek Gücü)

Rumble koni şeklindeki bir alanda rakiplerini ateşe vererek, 3 saniye boyunca büyü hasarı verir. Bu büyü minyonlara ve tarafsız yaratıklara yarı hasar verir.

Tehlike Bölgesi Avantajı: %50 ek hasar verir.

Hurda Kalkan
Hurda Kalkan

 • Bedel: 20 Hararet
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 6

Rumble’ın oluşturduğu kalkan 2 saniye boyunca 50/80/110/140/170 (+40% Yetenek Gücü) hasarı engeller. Rumble ayrıca 1 saniyeliğine %10/15/20/25/30 Hareket Hızı kazanır.

Tehlikeli Bölge Avantajı: Kalkan canı ile Hareket Hızında %50 artış meydana gelir.

Elektro Zıpkın
ez

 • Bedel: 20 Hararet
 • Menzil: 850
 • Bekleme Süresi: 10

Rumble rakibini 2 adede kadar sersemletici ile vurarak 45/70/95/120/145 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 3 saniyeliğine %15/20/25/30/35 yavaşlatma etkisi uygular.

Tehlikeli Bölge Avantajı: Hasar ve yavaşlatma oranı %50 artar. Bu yetenek kullanıldıktan sonra, 3 saniye içerisinde hiçbir bedel ödemeden ikinci kez gerçekleştirilebilir.

Dengeleyici
Dengeleyici

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 1750
 • Bekleme Süresi: 105/90/75
 • Büyü Hasarı: 130/185/240 (+30% Yetenek Gücü)

Rumble hat halinde düşen bir dizi füze ateşleyerek, rakiplerin hasar görmesine ve yavaşlamasına yol açan ateşten bir yüzey yaratır.

Rumble’ın yağdırdığı bir dizi roket, 5 saniyeliğine yanan bir iz bırakır. İz, saniyede büyü hasarı verir ve alan etkisindeki rakipleri %35 yavaşlatır. Fareni tıklayıp, düz bir hatta sürükleyerek, bu saldırının doğrultusunu kontrol edebilirsiniz.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı