League of Legends

Rün Feryadı önümüzdeki yama iyileştiriliyor

https://esest.deviantart.com/

AP ormancıların tercih ettiği Rün Feryadı, 8.11 yamasında iyileştiriliyor. 

Ormancı metasının uzun bir süredir AP şampiyonları içermemesi, Elise gibi şampiyonların metadan uzak kalmasına neden oldu. Birkaç yama önce tamamıyla tankların öne çıktığı meta, şimdilerde taşıyıcı şampiyonlara evrilmiş durumda. Özellikle Graves ve Xin Zhao gibi şampiyonlar karşılaşmaları tek başına taşıyabilme potansiyeline sahip. Bu elbette üst koridor ve orta koridor metasına bağlı olarak da değişiyor.

Bir yıl önce çokça seçilen Elise’in ise şimdilerde yüzüne dahi bakılmadığına şahit oluyoruz. Profesyonel sahnede neredeyse hiç tercih edilmeyen AP ormancılar, Rün Feryadı’na yapılan iyileştirme ile tekrar geri dönüyor. 8.10 yamasında eşyanın tarifinin değişmesi ve bekleme süresi eklenmesi aslında bir dengeleme olarak algılanabilir. Zira birçok şampiyon hareket hızını bekleme süresinde azalmaya göre daha öncelikli buluyor. 8.11’deki değişiklikler ise bu geri bildirimler sonrasında paylaşıldı. Eşyanın verdiği AP miktarı 10 arttırılırken tarifi bir kez daha değişti fakat bekleme süresinde azalma özelliği kaldırılmadı. Eşya artık Akıncı Palası, Şeytani Külliyat ve Safir Kristal’in birleşimiyle elde edilecek.

Açıkçası bu iyileştirme AP şampiyonların popülerliğini direkt olarak etkileyecek kadar büyük değil. Fakat diğer alternatifler yasaklandığı sürece oyuncular artık meta dışı tercihlere yönelmek zorunda kalmayacak ve Elise’i tercih edebilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir