League of Legends

Rünbıçak oyundan kaldırılıyor

Birkaç yama önce Ezreal ve Diana gibi orta koridor oyuncularının sıklıkla tercih ettiği Rünbıçak, PBE’ye dün gelen yama ile beraber oyundan kaldırılmış olarak gözüküyor. Eşyanın yerine ise Runic Echoes adında bir ormancı eşyası getirildi. Özellikleri Rünbıçak’a benzeyen Runic Echoes, Statik Hançer gibi yük biriktirecek.

PBE’ye dün gelen yama ile oyundaki bazı şampiyonlara ve eşyalara denge değişiklikleri yapıldı. Fiddlesticks’in ultisinin bekleme süresi azaltılırken, Gangplank’in E yeteneğinin mekaniği değiştirildi. Şampiyonlarda gerçekleştirilen önemli değişiklikler bunlar olarak göze çarparken, eşyalardaki tek değişiklik Rünbıçak’a yapıldı. Özellikle de Elise ve Diana gibi ormanda oynanan büyücü şampiyonların vazgeçilmez eşyası, oyundan kaldırıldı. Bunun yerine ise Runic Echoes adında yeni bir eşya getirildi.

Runic Echoes, temel olarak Rünbıçak’tan farklı değil. Aynı eşyaların birleşimi ile elde edilen Runic Echoes’un en büyük özelliği Özel Pasif’i. Tıpkı Statik Hançer gibi yük toplayacak olan Runic Echoes, 100 yükte 80(+%10 Yetenek Gücü) hasar verecek. Oyuncular bu yükü hareket ederken ya da büyü kullanırken toplayabilecek. Bu özellik ormandaki büyük canavarlara %250 daha fazla hasar veriyor ve bu hasar uygulandıktan sonra şampiyonun kayıp manasının %18’ini geri veriyor.

Geçmişte Rünbıçak eşyasının orta koridor şampiyonları tarafından oldukça etkili bir şekilde kullanıldığını görmüştük. Bu yeni “Runic Echoes” eşyasının fiyatının 2450 altın olduğunu da belirtelim. Orta koridor şampiyonlarının eşyalarının pahalılanması ile beraber farklı eşya seçimlerine giden oyuncuların Runic Echoes’u seveceği hemen hemen kesin.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir