League of Legends

Rush ve Bunny Fufuu Cloud9’a transfer oldu

Amerika LCS’in sevilen takımlarından Cloud9’ın yeni oyuncuları netlik kazandı. Rush ve BunnyFufu takıma katılan isimler oldu.

Sonuna geldiğimiz 2015 sezonunun en unutulmaz anlarına imza atan takımlar arasında kuşkusuz Cloud9 da yer alıyor. Cloud9’nın mucize olarak nitelendirilen hikayesi ise Amerika bölgesinden Dünya Şampiyonası’na gidecek olan son takımı belirleyen Bölgesel Eleme Turnuvası’nda başladı. C9’a neredeyse hiç şans verilmemesine rağmen iki rakibini de 2-0’dan geri gelerek eleyip finale çıkmıştı. Finalde de Team Liquid’i 3-1 yenen C9 adını Dünya Şampiyonası’na yazdırdı.

Dünya Şampiyonası’nda ise Grup B’de Fnatic, AHQ ve Invictus Gaming ile eşleşti. Her zaman olduğu gibi Cloud9’a yine şans verilmiyordu ve grubu sonuncu bitireceği görüşü hakimdi. Grup aşamasının ilk haftasını beklenilenin aksine 3-0 bitirmiş ve lider duruma gelmişti. Favori olarak gösterilmediği her turnuvada otoriteleri boşa çıkaran ve büyük sürprizlere imza atan C9 tekrar aynı şaşkınlığı hayranlarına yaşatmayı başarmıştı. Büyük bir heyecan yaratan Cloud9, oynadığı diğer üç maçı kaybederek grup aşamasını 3-3 ile bitirdi. Grubu 3-3 ile bitiren diğer takım olan AHQ karşısındaki tie-breaker maçını kaybeden C9 böylece şampiyonaya veda etmiş oldu. Kendisinden beklenilenin çok üstünde performans ortaya koyan ekip Amerika adına da turnuvadaki en başarılı takım oldu.

Dünya Şampiyonası’nın bitmesi ve sezon sonunun gelmesiyle neredeyse her takım kadrosunu yeni transferler ile güçlendirmeye başladı. Takımın en önemli ismi Hai daha önce emekli olacağını açıklamasına rağmen vazgeçmiş ve ormancı rolü ile geri dönmüştü. 2016 sezonuyla beraber Hai artık takımın yönetim işlerinden sorumlu olacak. Bir diğer tecrübeli oyuncu LemonNation da emekli olduğunu açıkladı. Bu olaylar sonucunda takımın ormancı ve destek rolü boşta kalmış oldu.

Reddit’deki haberlere göre Rush geçtiğimiz haftalarda takımın gaming house’una gelmişti. Sneaky’nin bir gün önce Twitch üzerinden yaptığı yayında ise Balls ile Bunny Fufuu’nun konuşma seslerinin geldiği bilgisi birçok kişi tarafından paylaşılmıştı. Rush ve Bunny Fufuu rollerinde belki de Amerika’daki en iyi isimlerden. Team Impulse’da inanılmaz bir performans ortaya koyan, takımını birçok kez sırtlayan Rush’ın yılın en değerli oyuncu ödülünü aldığını da hatırlatalım. Yaz mevsiminde çıkış yapan Gravity Gaming’in destek oyuncusu Bunny Fufuu ise daha çok potansiyeli ile dikkatleri çekiyor. İki oyuncunun da takımın performansını bir üst seviyeye taşıma konusunda büyük bir öneme sahip olacağını da söyleyebiliriz.

Transferler henüz C9 tarafından duyurulmasa da önümüzdeki haftalarda resmi bir duyurunun yapılması bekleniyor.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

1 Yorum

1 Yorum

  1. osman

    19 Kasım 2015 at 10:00

    bu takım kesin şampyon olur

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir