League of Legends

Şampiyon güncellemesi: Yorick

Riot Games oyuncuların uzun zamandır süre gelen isteğini yerine getirdi ve League of Legends’ın en eski ve en az oynanan şampiyonlarından olan Yorick’e güncelleme getirdi. Şampiyonun oyundaki şekli dahil her şeyi değişirken, yeni kiti oldukça heyecan verici ve ilginç.

Yaklaşık iki yıldır LoL oyuncuları tarafından güncellenmesi istenen Yorick’in yeni yetenek seti ve görseli bugün itibariyle açıklandı. Şampiyonun yeni ultisi özellikle dikkat çekerken, ayrık ittirmede çok fazla iş yapacak olan Q yeteneği de şampiyonun oyundaki popülerliğini arttıracak gibi gözüküyor. Bununla beraber getirilecek dengeleme güncellemelerinden sonra profesyonel sahnede de oynanması oldukça muhtemel.

Yetenekler

Pasif: Ruhların Çobanı

Yorick aynı anda dört taneye kadar Sis Gezgini’ne hükmedebilir. Sis Gezginleri, Yorick’ten veya Sis’in Hanımı’ndan fazla uzaklaşmaları halinde çürür. Yorick’in yakınlarında katledilen rakip minyonlar veya tarafsız canavarlar bazen, bütün rakip şampiyonlar ise her zaman arkalarında bir mezar bırakır.

Q: Son Dua ve Uyanış

Yorick’in bir sonraki normal saldırısı ilave hasar verir ve bir miktar can yeniler.Son Dua bir hedefi katlederse bir mezar ortaya çıkarır. Yakınında en az üçmezar varsa ve Son Dua bekleme süresindeyse, Yorick Uyanış kullanarak mezarlardan Sis Gezginleri çıkarabilir.

W: Kara Tören

Yorick hedef alanı birkaç saniye boyunca çevreleyen, yok edilebilir bir ceset duvarı örer.

E: Sisin Matemi

Yorick’in attığı sis kitlesi büyü hasarı verir, hedefini yavaşlatır ve işaretler. Yorick ve Sis Gezginleri, işaretlenmiş hedeflere doğru ilerlerken ilave hareket hızı kazanır.

R: Adaların Ağıdı

Yorick Sis’in Hanımı’nı çağırır (yüksek seviyelerde Hanım, yanında Sis Gezginleri de getirir). Hanım kendi kendine hareket edip saldırır. Yorick, Hanım’ın hedefine saldırdığında hedefin azami can miktarına bağlı olarak ilave büyü hasarı verir.


Yorick’in koridor safhasının ortalama güçte olacağını söylememiz mümkün. Sis Gezgini Yorick’in çağırdığı ruhlardan farklı işlese de vereceği hasar daha çok olacakmış gibi gözüküyor. Bununla beraber E ve Q yeteneğinin sinerjisi şampiyonun rakiplerini zor durumda bırakacak. Savaş başlatmadan önce dürtme potansiyeli olan şampiyon, W yeteneği ile de rakip şampiyonları kıstırabiliyor.

Yorick’in en güçlü olduğu zaman ise ayrık ittirme yaptığı zamanlar olacak. Şampiyon, ultisinin verdiği fazladan büyü hasarı ile yanında yeterli minyon dalgası olmamasına rağmen rahatlıkla kuleleri alabilecek.

Şampiyonun takım savaşı mekanikleri ise Juggernaut şampiyonlara oldukça benziyor. Hasarı yüksek fakat hareket hızı fazla olmayan şampiyonun W yeteneği takım savaşlarında çok kritik olacak. Bununla beraber şampiyonun savaş başlamadan önce minyonlara son vuruşu yapması ve Sis Gezgini oluşturması gerekiyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında Yorick’in takımı ile iletişimini hiçbir şekilde koparmaması gerektiğini söyleyebiliriz.

Şampiyonun güncellemesinin tatmin edici olduğunu da belirtelim. Yeni Yorick’in Vadi’ye 6.18 yaması ile inmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir