NişancıŞampiyonlarTank

Urgot

Urgot, hem nişancı hem tank olmasıyla dikkat çeker. Çünkü genelde nişancılar kırılgan olur fakat Urgot bir canavar. Orta koridorda rakiplerine zor anlar yaşatıp onları ittirebilir. Söylemesi zor ama çirkin bir görüntüye sahip bu şampiyonun dezavantaj gibi görünen bu özelliği, savaş meydanlarında rakiplerinizin kalbine korku salarken avantajınız haline gelecektir.

Urgot

‘Kumandanın Gururu’

Bazı savaşçılar güçlü, kurnaz ya da silah kullanmakta yetenekli oldukları için yücelir. Bazıları da, ölmeyi düpedüz reddederek. Bir zamanlar Noxus’un ünlü askerlerinden olan Urgot, ikinci türe başlı başına bir örnek. Savaşta düşman saflarına pervasızca saldırıp kargaşa yaratmaya meyilli olan Urgot, bu esnada çoğunlukla ağır yaralar alırdı. Vücudu artık hor kullanılmaya dayanamayınca, sakat kalan Urgot Noxus’un Baş Celladı pozisyonuna getirildi. Bu sırada ellerini kullanamaz haldeydi ve zor yürüyordu. Kanlı görevini yapabilmesi için, sakatlanmış kollarına tırpan şeklinde protezler takıldı.
Urgot’un sonu, en rahat zamanları olması gereken dönemde geldi. Askeri geçmişinden dolayı, sık sık yabancı topraklara yollanan müfrezelerin yanında infaza gidiyordu. Bir rakip birliğini pusuya düşürdükten sonra, Demacia Veliaht Prensi Jarvan IV, Urgot’un birliğinin pençesine düştü. Kıymetli esiri Noxus’a götürüp fidye isteyemeyecek kadar uzakta olduklarından, Urgot Jarvan’ı öldürmeye hazırlandı. Ama son anda, Demacia’nın Kudreti Garen tarafından yönetilen Yılmaz Öncüler araya girdi ve Urgot, Prensini kurtarmaya çalışan gayretli savaşçı tarafından ikiye biçildi. Hizmetlerine karşılık cellatın cesedi, yeniden canlandırılması için Kasvet Akademisi’ne götürüldü. Fakat hayatı boyunca hor kullandığı vücudunun hali haraptı; ölüm büyücüleri sanatlarını uygulamakta zorluk çekiyordu. Zaun’un önde gelen bilginlerinden Profesör Stanwick Pididly bir çözüm önerdi. Pididly’nin laboratuvarlarında, Urgot’a kâbuslardan fırlamış yeni bir vücut yapıldı. Artık hem insan hem makine olan ve metal damarlarında ölüm enerjisi dolaşan Urgot, hayatını sona erdiren adamı bulmak için League of Legends’a (Efsaneler Ligi) geldi.
“Onu baştan yapabiliriz. Gereken tekmaturji elimizde var.” -Profesör Stanwick Pididly

Yetenekler

Zaun’un Elinden Çıkma Işın Güçlendirici
zeçıg
Urgot’un normal saldırıları ve Asit Avcısı özelliği ile yaptığı saldırılar, hedefin verdiği hasarı 2,5 saniyeliğine %15 düşürür.
Asit Avcısı

aa

 • Bedel: 40 Mana
 • Menzil: 1000
 • Bekleme Süresi: 2
 • Fiziksel Hasar: 10/40/70/100/130 (+85% Saldırı Gücü)

Urgot’un imleç doğrultusunda ateşlediği roket,) fiziksel hasar verir. Eğer Asit Avcısı bir birimi öldürürse, mana bedelinin yarısı iade edilir. Roket, imleci Noxus’un Çürüten Bombasından etkilenmiş bir hedef üzerinde tutularak kilitlenebilir.

Dehşet Üreteci

dh

 • Bedel: 55/60/65/70/75 Mana
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 16/15/14/13/12

Urgot dehşet üretecini çalıştırarak, 7 saniyeliğine 80/130/180/230/280 (+80% Yetenek Gücü) hasar emen bir kalkan elde eder. Kalkan aktif olduğu sürece, Urgot’un saldırı ve füzeleri, hedeflerini %20/25/30/35/40 yavaşlatır.

Accordion Title

nçb

 • Bedel: 50/55/60/65/70 Mana
 • Menzil: 900
 • Bekleme Süresi: 15/14/13/12/11
 • Fiziksel Hasar: 75/130/185/240/295 (+60% ek Saldırı Gücü)

Urgot hedef konuma bir Çürüten Bomba atar. Bombadan etkilenen rakiplerin Zırhı %12/14/16/18/20 azalır ve 5 saniye boyunca fiziksel hasar alırlar. Asit Avcısı füzeleri, Çürüten Noxus Bombasından etkilenen hedeflere kilitlenebilir.

Hiperkinetik Konum Değiştirici

hkd

 • Bedel: 100 Mana
 • Menzil: 550/700/850
 • Bekleme Süresi: 120/110/100

Urgot Hiperkinetik Konum Değiştirici’yi hedef seçtiği rakip bir şampiyona 1 saniyeliğine odaklar ve sonra hedefiyle konum değiştirir. Hedefi odaklanma süresi boyunca sindirilir. Urgot odaklanma sırasında ve sonrasında 60/90/120 Zırh ve Büyü Direnci kazanırken, hedefi yer değiştirdikten sonraki 3 saniye boyunca %40 yavaşlar.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı