League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi Bahar Mevsimi’nde 4. hafta 1. gün karşılaşmaları oynanan maçların ardından tamamlandı. Yarısını geride bıraktığımız ligde takımların da sıralamadaki yerleri yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Günün ilk maçında NumberOne takımını yenen Team Turquality alt sıralardan yükselmek adına önemli bir galibiyet aldı. Team Aurora ve Supermassive arasındaki mücadele iki takımın da zirveye biraz daha yaklaşması açısından büyük bir önem taşıyordu. Geçen haftaya oranla daha iyi oynayan Supermassive maçtan galip ayrılan taraf oldu. Bir diğer maçta HWA son sırada bulunan Çilekler ile karşılaştı. İki takım arasında sürekli gidip gelen mücadeleyi HWA kazandı. Günün son ve merakla beklenen maçı Beşiktaş ve Dark Passage arasında oynandı. Çekişmeli geçen maçı güzel bir oyunla kazanan Beşiktaş zirveye yükselmeyi başardı. Günün sonuçlarının ardından Beşiktaş, Dark Passage ve HWA takımları zirveyi paylaştı.

Team Turuqality 1 – 0 NumberOne Esports

Haftanın ilk maçında alt sıralardan yükselmek isteyen Team Turquality ligin bir başka alt sırasında bulunan takımı NumberOne ile mücadele etti. Seçim yasaklama ekranında TT’de Reach ormanda en çok tercih ettiği şampiyonlardan Graves’i alırken performansı çok eleştirilen Fencer da Fiora seçiminde bulundu. Orta koridorda LongB ise tercihini zaman zaman denk geldiğimiz Lux’dan yana kullandı. NR1 takımında ise üst koridora artık fazla göremediğimiz Lulu alınırken Corki ve Ezreal ikilisiyle de çift nişancı kompozisyonu oluşturdu. Team Turquality maça çok iyi başladı ve orta koridoru kuşattığı sırada üç skor birden çıkarmayı başardı. Burada Thresh ile Un1tback harika bir performans sergiledi ve alınan skorlarda en çok kendisinin katkısı vardı. İlerleyen dakikalarda oyunu hafif rölantiye alan TT kontrolü bir şekilde ilerlemeye devam etti. 30. dakikada baronu alıp bir de skor çıkaran Team Turquality doğruca rakibinin merkezine ilerleyerek maçı bitirdi. Üçüncü galibiyetini alan TT geçen haftalara oranla biraz daha iyi bir takım oyunu ortaya koydu. NR1 karşısında iyi bir oyun ortaya koysa da hala takım içinde geliştirilmesi gereken noktaların bulunduğunu söylemek mümkün. Beşinci mağlubiyetini alan ve son haftalarda kötü bir performans ile devam eden NR1 yedinci sıradaki yerinde kalmaya devam etti.

Team Aurora 0 – 1 Supermassive

İkinci maçta aynı sırada bulunan Team Aurora ve Supermassive takımları karşılaştı. Team Aurora’da Lucian ve LeBlanc gibi meta şampiyonları alınırken üst koridor için güncellenen Shen tercih edildi. Buradaki Shen seçimi takım açısından iyi bir pick olsa da riskleri de beraberinde getirdi. Supermassive tarafında FabFabulous işlevsel şampiyonların yerine takımını taşımaya yönelik Graves tercihinde bulundu. Lissandra ve Kalista da Supermassive adına diğer önemli pickler arasındaydı. Maçta ilk kanı alt koridorda pozisyon hatası yapan Achuu’dan skoru alan DarkSide oldu. İkinci seviyede verilen bu ilk kanın ardından Team Aurora alt koridoru Supermassive alt koridoruna karşı büyük bir fark yakalamış oldu. Aurora ekibi bu farkı yakalamış olsa da alınan bu skorun devamını getiremedi. Mücadelenin orta safhalarına geldiğimizde Supermassive’de FabFabulous aldığı skorlarla birlikte güç patlamasına ulaştı. Aynı şekilde Naru da koridorundan Avenuee’ye karşı üstün çıkmasının verdiği avantajla iyi durumda bulunuyordu. Supermassive öne geçmeyi başarıp altın farkını yakalasa da neredeyse yirmi dakika baronu almakla uğraştı. Süre uzadıkça oyunu bir türlü bitiremeyen Supermassive rakibinin gerekli eşyalarını bitirmesine de fırsat vermeye başlamış oldu. Yine de kontrolü elden bırakmayan takım baronu almayı başardıktan sonra oyunu da bitirip ligdeki dördüncü galibiyetine ulaştı. Kazanılan bu galibiyette FabFabulous’un katkısı da bir hayli fazlaydı. Maçı kaybeden Team Aurora ise dördüncü mağlubiyetini alarak beşinci sırada kaldı.

HWA Gaming 1 – 0 Çilekler

Ligde başarısı ve yükselişte olan performansı ile adından söz ettiren HWA Gaming son sırada bulunan Çilekler ile zirveye bir adım daha yaklaşmak için mücadele etti. İki takımda sadece meta şampiyonlarını seçerek alışılmışın dışında bir tercihe yer vermedi. HWA ekibi Corki ve Lucian ile çift nişancı kompozisyonunu oluştururken takımın yıldız isimlerinden Marshall’dan Fiora seçimi geldi. Çilekler’de metanın en güçlü ormancılarından Elise alınırken Viktor ve Kalista diğer kritik seçimler arasında yer aldı. İki takım da maça oldukça hızlı bir başlangıç yaptı ve skorlar çok erken dakikalarda alınmaya başladı. Çilekler’de skorların çoğunluğunun takımın istikrarlı oyuncularından Madness’da kalması gerekli olan eşyalarını daha erken bitirmesini sağladı. Maç eşit devam ederken Çilekler 30. dakika civarında baronu almayı başarsa da bunu somut bir şekilde kullanamadı. Elindeki bu büyük avantajı kaçıran Çilekler sadece aldığı skorlar ile yetindi. Oyundan düşmeyen HWA iki kere üst üste baron savaşını kazanarak tamamen öne geçmiş oldu. Çileklerin bu iki savaşta yapmış olduğu karar verme ve koordine olma konusunda yaptığı hatalar pahalıya mal oldu. İkinci savaşın ardından baronu da alan ekip 45 dakika sonunda maçı kazanmayı başardı. Bu kritik galibiyetin ardından HWA Gaming ikinci sıraya yükseldi ve çıkışta olan performansını devam ettirdi. Ligde sadece bir galibiyeti bulunan Çilekler altıncı mağlubiyetini alarak son sıradaki yerinde kalmaya devam etti.

Beşiktaş 1 – 0 Dark Passage

Günün son ve merakla beklenen maçı Beşiktaş ve Dark Passage arasında oynandı. Bu mücadele ayrıca zirveyi de yakından ilgilendiriyordu. Seçim ve yasaklama ekranında Beşiktaş sürpriz tercihler yaparken Dark Passage tercihlerini meta şampiyonlarından yana kullandı. Beşiktaş’ın yaptığı sürpriz seçimler ormana Udyr, orta koridora Zilean ve nişancı rolüne Vayne pickleri oldu. Dark Passage ise artık çoğu maçta görmeye alıştığımız Corki-Lucian ile çift nişancı kompozisyonu kurdu. Üst koridora Gangplank alınırken ormana da Crystal’ın imza şampiyonlarından Elise tercihi geldi. Lucian-Braum ikilisi ile karşılaşmak istemeyen Ruvelius-Hibiki ikilisi koridor değişikliği yapsa da Zeitnot ve Denden bu değişikliğe yanıt vererek ikilinin karşısına geçti. Maçın erken aşamasında Crystal’ın baskınları Beşiktaş’ı bir hayli zorlarken Udyr ile Xyraz bu aşamada çok etkisiz kaldı. İkinci ejderha için fazla aceleci davranan DP burada dört skor vererek Beşiktaş’daki taşıyıcılara ihtiyacı olan skorları vermiş oldu. Takım savaşlarını art arda kaybeden DP üstünlüğü tamamen Beşiktaş’a vererek maçtan kopmaya başladı. Zeitnot ve özellikle de Denden’in etkisiz ve hatalı oyunları en çok göze çarpan nokta oldu. Baronun etrafında Lukzey ve Zeitnot ikilisini öldüren Ruvelius Dark Passage’ı tam anlamıyla çaresiz bırakmış oldu. Baronu bile almadan ilerleyen Beşiktaş rahat bir şekilde kuleleri ve merkezi yıkarak mücadeleden galip geldi. Beşinci galibiyetini alan Beşiktaş, Dark Passage ile eşitliği yakaladı ve zirveye yükseldi.


[row] [column size=’1/4′]Günün İyileri

 • Fabfabulous (SUP)
 • Madness (ÇLK)
 • Hatrixx (HWA)[/column]
[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

 • Denden (DP)
 • Zeitnot (DP)
 • KillerEs (NR1)[/column]
[/row] [accordion title=’Puan Durumu’]

Kaynak: lolespor

[/accordion] [accordion title=’Gelecek Hafta’] [row] [column size=’1/2′]

13 Şubat Cumartesi

 • 14:00 Supermassive – Çilekler
 • 15:00 Team Turquality – Beşiktaş
 • 16:00 NumberOne Esports – Team Aurora
 • 17:00 Dark Passage – HWA Gaming
[/column] [column size=’1/2′]

14 Şubat Pazar

 • 14:00 Team Aurora – Dark Passage
 • 15:00 Supermassive – NumberOne Esports
 • 16:00 Çilekler – Beşiktaş
 • 17:00 HWA Gaming – Team Turquality
[/column] [/row] [/accordion] [accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir