League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde oynanan ikinci gün maçlarının ardan ikinci hafta sona erdi.

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 2. haftanın son günü oldukça çekişmeli mücadelelere sahne olurken, enteresan da bir puan durumunun ortaya çıkmasına yol açtı. Haftanın sona ermesiyle birlikte ligde galibiyeti bulunmayan tek takım Çilekler son sırada yer alırken, Dark Passage ve HWA Gaming üçer galibiyetle liderliği paylaştı. Ligimizde mücadele eden kalan 5 takım ise 2-2’lik dereceleriyle bu sezon kimsenin kolay lokma olmayacağını gösterdi.

Team Turquality 1 – 0 Team Aurora
Günün ilk maçında bir galibiyeti bulunan Team Turuqality ile iki galibiyeti bulunan Team Aurora karşılaştı. TT ekibi seçim ve yasaklama ekranından Tristana, Ryze ve Ahri gibi yüksek hasar potansiyelli şampiyonları seçti. Team Aurora takımı da Lissandra, Viktor ve Kalista seçimleriyle hasarını yüksek tutmaya çalıştı. Maç ise oldukça hızlı başladı ve orta koridordaki takasların ardından ilk kan döküldü. Alt koridor üzerinde baskı kuran Team Turquality az canlı rakiplerine karşı takım savaşı çıkardı. Maçın kırılma anı da bu savaş oldu zira skor vermeden takım savaşını kazanan TT’de Ryze dörtte dört yapmayı başardı. İlk günün kötü isimlerinden Fencer aldığı skorlar ile takımında ön plana çıkan isim oldu. Oyun uzadıkça objektiflerde öne geçen Team Turuqality altın farkını da açmaya başladı. Kontrolü eline alan TT zorlanmadan maçı kazanmayı başardı. Bu sonuçla beraber Team Turquality haftayı 1-1 ile kapatmış oldu. Team Aurora ise ilk haftadaki 2-0’lık performansının ardından ikinci haftayı 0-2 ile kapattı.

HWA Gaming 1-0 Beşiktaş.OyunHizmetleri
Performans çizgisini maç oynadıkça yukarılara taşıyan HWA ile Beşiktaş, günün ikinci maçında karşı karşıya geldi. Beşiktaş’ın LeBlanc seçimine karşı Lux seçimini yapan HWA, Lux’ın ani hasar çıkartma potansiyelini çok iyi kullandı. Oldukça agresif bir şekilde başlayan oyunda, genellikle alt koridorda çıkan savaşlar sonucunda skor üstünlüğünü kazanan Beşiktaş, HWA’nın minyon sayısında önde olmasından dolayı altın farkında gerideydi. Beşiktaş’ın aşırı agresif oyunu HWA tarafından mükemmel bir şekilde cezalandırılırken, HWA takım olarak daha iyi rotasyon yaptı ve doğru zamanda doğru yerde bulundu. Dakika 23’te 0-7-6 skoru ile oynayan ikilide Ruvelius, geriye düştüğü eşleşmeyi gerektiği gibi oynamayarak Revanche’a skor üstüne skor verdi. Elde ettiği altın ve skor avantajını Beşiktaş’ın ormanını kontrol etmekle kullanan HWA, maçı çok da uzatmayarak üç inhibitörü de aldı ve böylece karşılaşmayı kazandı. HWA’da Hatrixx’in mükemmel bir Lux oyunu çıkarttığını, Beşiktaş’ta ise Ruvelius ve Immortoru’nun oldukça kötü oynadığını belirtelim.

Çilekler 0-1 NumberOne e-Sports
İnanılmaz bir çekişmeye sahne olan Çilekler ve NR1 karşılaşması, oyunun erken safhalarında NR1’ın üstünlüğü ile başladı. İlk kanı alan NR1’da orta koridorda Elysion, Yasuo ile Ahri’ye karşı büyük bir koridor üstünlüğü sağladı. Kondzisan’ın oyunun başlarında Rek’sai ile harita üzerindeki etkinliği NR1’in avantajını arttırırken CLK’de Astarte alt koridor odaklı baskınlarında takımı ayakta tutmaya çalıştı. 18. dakikada orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanmasına rağmen bu zaferi harita görevine dönüştüremeyen CLK, iki skor almasına rağmen altında hala gerideydi. Orta koridorda beş kişi ile ittirme yapan CLK, alt koridordaki Fiora ayrık ittirmesine cevap veremedi ve inhibitörünü kaybetti. İnhibitörü alan Aprox Işınlan ile takım savaşına katıldı ve NR1, CLK’den dört kişiyi öldürmeyi başararak neredeyse maçı kazandı diyebiliriz. Bu noktadan sonra baronu alan takım, orta koridor inhibiötürün almak için ittirme yaparken yakalandı ve CLK’ye üç skor verdi. KillerEs’in poisyon dışı yakalanmasını iyi kullanan CLK orta koridor inhibitörünü açmayı başardı fakat maçı bitiremedi. Uzunca bir süre harita savaşına dönen maç, 42. dakikada Ejder etrafında dönen savaşı NR1’ın kazanması ile bitti. CLK’nin karar verme mekanizmasının oyunun belirli bir süresinden sonra durduğunu ve pozisyon hatalarının takıma maça mal olduğunu belirtelim.

Supermassive 0-1 Dark Passage
Haftanın merakla beklenen karşılaşmasında Supermassive ile Dark Passage karşı karşıya geldi. Daha kontrollü bir takım kompozisyonu ile oynayan Supermassive’e karşın Dark Passage cüretkar bir şekilde üç nişancı ile maça başladı. Üst koridor-Quinn, ormancı-Graves ve nişancı-Corki seçimini harika bir şekilde kullanan DP, rakibine nefes almak için bir aralık dahi vermedi. Oyunun başları oldukça kontrollü geçerken, ormancıların baskınları ile beraber üst koridor oyuncuları skor aldı. Graves’i koridorları itmek adına çok iyi bir şekilde kullanan DP’de Lukezy, Stomaged ve Naru’nun ilk 15 dakikadaki baskısından hayatta kalmayı başardı ve takım savaşlarında etkin bir rol oynadı. Supermassive’in alt koridorunda dört skor almayı başaran DP, inhibitörleri kolaylıkla açmayı da başardı. Corki ile Achuu’ya karşı üstünlük sağlayan Zeitnot, özellikle de paket oyunu ile orta koridordaki inhibitörün açılmasında önemli rol oynadı. Üç nişancı ile kule oyununu çok iyi bir şekilde oynayan DP, Naru’nun LB’sine baskın ortamı yaratmazken, Elwind Quinn ile Thaldrin’in Fiora’sını sürekli olarak kontrol altında tutmayı başardı. Alt koridordaki savaşı da kazanan Dark Passage, Nexus kulelerini alarak maçı bitirmeyi başardı. Supermassive’de Achuu neredeyse maça hiç katkı koymazken Dark Passage’da Lukezy kontrollü Ahri oyunu ile daha önceki performanslarından çok daha iyi oynadı.


[row] [column size=’1/4′]Günün İyileri

 • Hatrixx (HWA)
 • Fencer (TT)
 • Zeitnot (DP)[/column]
[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

 • Ruvelius (BJK)
 • Achuu (SUP)
 • Immortoru (BJK)[/column]
[/row] [accordion title=’Puan Durumu’]
puan durumu22

Kaynak: lolespor

[/accordion] [accordion title=’Gelecek Hafta’] [row] [column size=’1/2′]

30 Ocak Cumartesi

 • 14:00 Team AURORA – HWA Gaming
 • 15:00 Dark Passage – Çilekler
 • 16:00 NumberOne – Beşiktaş.OHM
 • 17:00 Supermassive – Team Turquality
[/column] [column size=’1/2′]

31 Ocak Pazar

 • 14:00 Çilekler – Team Turquality
 • 15:00 NumberOne – Dark Passage
 • 16:00 Beşiktaş.OHM – Team AURORA
 • 17:00 Supermassive – HWA Gaming
[/column] [/row] [/accordion] [accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir