League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 1. Hafta 3. Gün

Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftasında son gün karşılaşmalarında sürpriz sonuçlar ortaya çıkarken mücadele oldukça yüksek bir seviyedeydi. Beşiktaş.OyunHizmetleri Çilekler karşısında galibiyete ulaşırken, ligin en yeni takımı sürpriz bir performans göstererek Supermassive’den 1 puan kapmayı başardı.

Çilekler 0-2 Beşiktaş.OyunHizmetleri

Günün ilk maçında karşı karşıya gelen iki takımda oldukça iyi kompozisyonlar kurdu. Çilekler son zamanların popüler tercihi Irelia ile Azir tercihinde bulunurken Beşiktaş ise Fizz-Viktor ikilisini seçti. Oyunun ilk 15 dakikası oldukça sakin geçerken tüm aksiyon üst koridorda gerçekleşti. İki ormancı sürekli olarak üst koridorda karşılaşırken, bireysel anlamda Çilekler’in performansı oldukça iyiydi. Alt koridorda özellikle Ezreal-Alistar ikilisine karşı üstünlük kuran takım, ne yazık ki bir bütün olarak hareket etmekte Beşiktaş’tan daha başarısızdı. Işınlan avantajını iyi kullanan BJK, alt koridorda temiz bir kule altı savaşı çıkarırken, maçın kopma noktası Beşiktaş’ın baronu almasıydı. Bu noktadan sonra avantajlarının sınırını zorlayan ve Fizz’in ayrık ittirmesi ile üst koridordan inhibitör alan takım, 30. dakikada karşılaşmayı kazandı.

Serinin ikinci maçında ise Vadi’de çok daha baskın bir Beşiktaş bulunmaktaydı. Takım Çilekler’e nazaran mükemmel rotasyonlar yaparken, savaş seçimlerinde de oldukça başarılıydı. Rakibine sadece bir ejderha ve üç skor veren takım, rahat bir şekilde 25. dakikada karşılaşmayı kazanmayı başardı. Çilekler ise bu maçta geriye düştükten sonra kontrolsüz bir şekilde oynamanın cezasını çekti. Özellikle alt koridorda çok fazla skor veren takımda Leyl-ü Nehar kötü bir Karma oyunu çıkardı. Beşiktaş bu galibiyetle seriyi 2-0 kazanara 3 puanı hanesine yazdırdı.


Oyunfor.Crew 1-1 Supermassive

Geçen mevsimin şampiyonu Supermassive ile ligin yeni takımı Oyunfor.Crew arasındaki mücadele sürpriz bir şekilde berabere bitti. Serinin ilk karşılaşmasında NA LCS’te gördüğümüz Illoai seçiminde bulunan Supermassive, bu “cheese” seçimin karşılığını aldı. Oyunun başında oldukça iyi oynayan Crew, alt koridora da başarılı bir Işınlan atarak büyük bir avantaj elde etti. Fakat Supermassive ile girdiği takım savaşlarında Illoai’nin hasarına çözüm üretemeyen ve biraz da küçümseyen Crew, bu hatasının bedelini ödedi. Alt koridorda inhibitörü açan Supermassive, baronu aldıktan sonra üst koridordaki takım savaşını kazanarak Nexus’u yıktı ve ilk maçı almayı başardı.

Serinin ikinci maçı ise haftanın en büyük sürpriziydi. Supermassive ilk maçtaki Illoai seçiminin yanına bir de ilginç bir şekilde Taliyah-destek seçti. Oyunun ilk dakikalarında baskın bir oyun oynayan ve skorları toplayan Taliyah, oyunun sonlarına doğru hem hasar anlamında, hem de kullanışlılık anlamında oldukça etkisiz kaldı. Supermassive kompozisyon olarak da sinerjisi düşük şampiyonlar seçerken, Crew takımında React ve Darlik harika işler yaptı. Özellikle React Anivia ile 10-1-6 ile oynarken, Ekko ile Supermassive’e bela gibi çöken Darlik de takımını sırtlayan oyuncu oldu. Crew sürpriz bir şekilde Supermassive’ten oyun aldı ve 1 puanı hanesine yazdırdı.


Şampiyonluk Ligi’nde ilk hafta karşılaşmaları tamamlanırken puan durumu şu şekilde oldu:

şl puan durumu

2016 Yaz Mevsimi 2. hafta programı ise şu şekilde:

18 Haziran Cumartesi

  • 13:00 Dark Passage-Çilekler
  • 15:00 Team Aurora-HWA
  • 17:00 Team Turquality-Supermassive

19 Haziran Pazar

  • 13:00 Çilekler-Oyunfor.Crew
  • 15:00 Beşiktaş.OyunHizmetleri-HWA
  • 17:00 SuperMassive-Team Aurora

20 Haziran Pazartesi

  • 17:00 Oyunfor.Crew-Team Turquality
  • 19:00 Beşiktaş-Dark Passage
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir