League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 2016 Yaz Mevsimi 2. hafta 1. gün karşılaşmaları tamamlandı. Oynanan karşılaşmalar harika mücadelelere sahne olurken, günün sürprizi Dark Passage’dan 1 puan koparabilen Çilekler’di. Mevsime kötü başlayan Team Aurora ise bu hafta kendisini toparlayıp 2-0’lık bir galibiyet alırken, günün son serisinde ise Supermassive, Team Turquality’yi 2-0 yenmeyi başardı.

Dark Passage 1-1 Çilekler

Serinin ilk karşılaşması 30. dakikada biterken galip gelen taraf Dark Passage oldu. Üst koridor odaklı bir maç olurken, Elwind’in Irelia’sı karşılaşmanın baş rolündeydi. Çilekler’in yeni ormancısı Sigma Şampiyonluk Ligi’ndeki ilk karşılaşmasına oldukça iyi başlarken, üst koridordaki kamp ısrarı Dark Passage oyuncularının da odağını haritanın o bölümüne yönlendirmesine neden oldu. İki pozisyonda hata yapan Çilekler, Dark Passage’ın hem skor hem de harita görevi konusunda öne geçmesine engel olamadı ve kartopu olan takım, üst koridordan maçı bitirdi.

Günün sürprizi ise serinin ikinci karşılaşmasında gerçekleşti. Çaylak Sigma’nın harika oyunu ile oyunun ilk 20 dakikasını domine eden Çilekler, geçtiğimiz hafta da yaptıkları baron hatasını bu hafta tekrarladı. Baronu Xerxe’nin çalması ile avantaj elde eden DP, alt koridor inhibitörü almaya çalışan Çilekler’i sıkıştırdı ve katliam yaptı. Bu noktadan sonra orta koridor inhibitörünü alan takım, Çilekler’in baronu ve alt koridor inhibitörünü açmasına engel olmayarak maçı kaybederken, Çilekler karar verme mekanizmalarındaki çatlaklara rağmen maçı almayı başardı ve ilk günde 1 puanı kaptı.


Team Aurora 2-0 HWA Gaming

Serinin ilk karşılaşmasında oyunun ilk dakikalarını oldukça iyi kontrol eden HWA, koordinasyon eksiklikleri yüzünden ilk maçı kaybetti. Aurora rakibine nazaran daha iyi totem kullanırken, iki tane Alev Ejderi alan takım, Kadim Ejder’i aldıktan sonra rakibini baron dansına zorladı ve rahat bir şekilde takım savaşını kazanarak baronu öldürmeyi başardı. Aurora’da Crystal bu maç geçtiğimiz haftaya göre daha kontrollü ve güvenli oynarken, HWA iletişim problemleri yaşıyormuş izlenimi yarattı.

İkinci karşılaşma da tıpkı ilk karşılaşma gibi oyun başı HWA üstünlüğü ile başladı. Buna rağmen rakip ormana takım olarak çok iyi baskına giden Aurora, bu dezavantajı kapattı ve öne geçti. DarkSide Jhin ile iyi pozisyon alarak HWA’yı ayrık takım savaşı yapmaya zorlarken,  Crystal bu maç yıldız performanslarından birisini sergiledi. Kartopu olduktan sonra nispeten rahat bir oyun çıkaran Aurora, karşılaşmayı kazanarak seriyi 2-0 aldı ve 3 puanı hanesine yazdırdı.


Team Turquality 0-2 Supermassive

Geçtiğimiz hafta harika bir oyun ile HWA’yı 2-0 geçen TT, bu hafta Supermassive karşısında beklenen performansı sergileyemedi. Serinin ilk karşılaşmasında maçın neredeyse büyük bir bölümünü önde götüren takım, kötü bir baron kararı aldı ve Stomaged’in çalmasına engel olamadı. Baronu kaptırmadan önce baskılı ve kontrollü bir oyun sergileyen TT, baron güçlendirmesine sahip Supermassive’e karşılık veremedi. Supermassive ise TT karşısında fazla geriye düşmeyerek oyun planlarına sadık kaldı. Baronu aldıktan sonra sistematik bir şekilde takım oyunu sergileyen takım, nispeten rahat bir galibiyet aldı.

Serinin ikinci karşılaşması ise tamamıyla Supermassive’in üstünlüğünde geçti. Üst koridora Fiora almasına rağmen, hatta Fencer’a skor vermesine rağmen bu avantajı doğru bir şekilde kullanmayan TT, maçta hiçbir şekilde varlık gösteremedi. Gragas ile oyunun neredeyse 25 dakikası geride olan Thaldrin ise takımının ihtiyacı olan ayrık ittirme görevini başarıyla tamamladı. Supermassive’te Dumbledoge Bard ile çok iyi bir oyun çıkartırken, Team Turquality’de LongB de performans çizgisini arttırmasına rağmen takımının mağlubiyetini engelleyemedi. Seri boyunca çok kötü Çarp kullanan Reach ise TT’nin en kötü oyuncusuydu.


2016 Yaz Mevsimi 2. hafta 1. gün karşılaşmaları bu şekilde tamamlandı. 2. gün programı ise şu şekilde:

  • Çilekler-Oyunfor.Crew 13:00
  • Beşiktaş.OyunHizmetleri-HWA Gaming 15:00
  • Supermassive-Team Aurora 17:00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir