League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 3. hafta karşılaşmaları yine büyük mücadeleye sahne olurken, haftanın beklenen mücadelesi Supermassive-Dark Passage karşılaşmasını Supermassive kazandı. Team Turquality Çilekler’i 2-0 geçmeyi başarırken, günün en keyifli mücadelesinde Beşiktaş.Oyunhizmetleri ile Oyunfor.Crew 1-1 berabere kaldı.

Team Turquality 2-0 Çilekler

Serinin ilk maçında Renekton seçimini yapan Çilekler’e karşın TT çok daha meta bir kompozisyon kurdu. Oyunun ilk dakikalarında  TT’ye büyük bir üstünlük sağlayan Çilekler, klasik oyununu oynadı ve avantajı eline aldı. Üst koridorda Panky Fencer’a karşı 40 minyon üstünlük sağlarken rotasyonlarda da gelişme gösterdiğini kanıtladı Çilekler. Maçın kopma noktası ise üst koridor kulesini aldıktan sonra Çilekler’in koridorda fazla kalması ve TT’ye 3 skor vermesiydi. Burada önemli olan nokta ise bu üç skorun ikisinin Fencer’da kalmasıydı. Aynı hatayı alt koridorda yapan Çilekler, TT’nin cezalandırmasına karşı çıkamadı ve 36. dakikada orta koridordan ittiren TT karşılaşmayı kazandı.

İkinci karşılaşmada da oyun başında Çilekler’in üstünlüğü bulunuyordu. İlk kanı alan takım, takımca hareket etmedi ve TT’nin rotasyonlarını cevapsız bıraktı. Çilekler’in en büyük problemi öne geçtiklerinden sonra ne yapacaklarını bilememesi, hatta avantajlarının farkında olmaması. Aynı şekilde bu maçta da TT baron alırken rakibi ile savaşabilecek bir durumda olmasına rağmen çekinen ve TT’yi kovalamayan Çilekler, Kadim Ejder’i çalarak oyunun uzamasını sağlasa da, üst koridorda Sigma’nın yakalanması ile başlayan takım savaşını tamamıyla kaybetti ve TT seriyi 2-0 kazanmış oldu.


Supermasssive 2-0 Dark Passage

Dün Beşiktaş’tan sürpriz bir mağlubiyet alan Supermassive ile ligin iddialı takımlarından Dark Passage arasındaki ilk karşılaşmayı Supermassive kazandı. İki takım da makro oyun oynarken Supermassive’te Naru’nun  Cassio seçimi takım için çok daha faydalı oldu. Öte yandan DP’de Abaria LeBlanc ile istenilen performansı sergileyemezken Supermassive rakibindan daha efektif bir şekilde rotasyon yaparak hem kadim ejderhayı hem de baronu aldı. Bu iki güçlendirmeyi aldıktan sonra alt koridordan ilerleyen takım, karşılaşmayı da tamamlamayı başardı.

Serinin ikinci karşılaşmasında ise Stomaged’in şovu vardı. Oyunun ilk dakikalarını Supermassive adına domine eden oyuncu, haritanın adeta her yerindeydi. Supermassive takım olarak hareket etmeye başladıktan sonra kazandığı avantajı geliştirirken, Dark Passage alt koridordaki takım savaşı dışında Supermassive ile 5v5 savaş yapma imkanı bulamadı. Varus seçimi DP için hiç işe yaramazken, Supermassive’de Naru bu karşılaşmada da  çok iyi bir performans gösterdi. Baronu aldıktan sonra üç inhibitörü de açan Supermassive, bu maçı da kazanarak seriyi 2-0 aldı.


Beşiktaş 1-1 Oyunfor.Crew

Kadrosundaki iki oyuncuyu değiştiren Beşiktaş ile lige yeni yükselen ve performansını günden güne arttıran Crew arasındaki mücadelede ilk maçı Beşiktaş kazandı. Tamamıyla takım savaşı odaklı geçen karşılaşmada Crew da Beşiktaş da çok iyi bir performans gösterdi. Maçta fark yaratan şey ise Beşiktaşlı oyuncuların tecrübelerini konuşturmasıydı. Ayrık ittirme yapan takım, alt koridorda Graves-Viktor ikilisi ile 2v4 yaparak rakibini öldürmeyi başardı ve iki inhibitör açan Beşiktaş, olumlu performansını sürdürerek ilk maçı kazandı.

Serinin ikinci maçı da ilk maç gibi takım savaşı odaklı geçeken, oyunun ilk dakikalarında büyük bir avantaj sağlayan Crew ikinci maçın kazanan tarafıydı. iScarface ile Ruve-Rogu ikilisinin gereksiz agresifliği yüzünden Crew ormanında iki skor veren Beşiktaş, aynı hatayı kendi ormanlarında da tekrarladı ve rakibinin avantaj elde etmesine izin verdi. Bu noktadan sonra çok güzel bir şekilde kartopu olan Crew, ejder etrafında neredeyse oyunu fırlatıyordu. Mükemmel bir takım savaşı çıkartan Beşiktaş, 14-0 geride olmasına rağmen rakibi katletli ve Ruvelius 5’te 5 yaptı. Bu noktadan sonra geri dönüş yapmaya başlayan Beşiktaş, Crew’ın baron kararına gerektiği gibi tepki gösteremedi ve birer birer öldü. Alt koridordan ilerleyen Crew, kuşatmada Beşiktaş oyuncularının tamamını öldürdü ve karşılaşmayı da kazanarak 1 puanı aldı.


Şampiyonluk Ligi’nde üçüncü haftanın son karşılaşmaları ise yarın oynanacak:

  • Team Turquality-Team Aurora 17:00
  • HWA Gaming-Dark Passage 19:00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir