League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

Supermassive 2-0 Çilekler

Serinin ilk karşılaşmasında Supermassive rahat bir galibiyet almayı başardı. Rawbin ve Lukezy’yi transfer ettikten sonra ilk maçına çıkan Çilekler ise oyunun başında yine iyi bir performans ortaya koysa da, oyun ortası ve oyun sonu safhasında yine kötü kararlar aldı ya da ne yapacağını bilemedi. İlk seçim hakkını Karma’dan ziyade Trundle’dan kullanan Çilekler, bu hatanın bedelini oyunun ilk 10 dakikasında ödedi. Aldığı yardım ile Panky’yi koridorda Gnar ile ezen Fabfab da üzerine düşen görevi yaptı. İki defa baron dansında savaşan SUP, iki maçı da kazanarak seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada yasaklama ekranından Vladimir’i aradan çıkarmayı başaran Supermassive, Shen ve Nidalee’yi de alarak harika bir global kompozisyon kurdu. Önce alt, ardından üst koridorda bir anda beş kişi olmayı başaran Supermassive, çok rahat bir şekilde kartopu olmayı başardı ve Çilekler’e hareket alanı bırakmadı. Vladimir’in de iki eşyaya ulaştıktan sonra oyunu domine ettiğini izledik. Çilekler’in Supermassive’in bu kartopu olmasına karşı yapabileceği herhangi bir şey bulunmazken, takımın çok kötü bir yasaklama ekranı geçirdiğini belirtmemiz gerekiyor. Bu maçı da alan Supermassive, seriyi 2-0 kazanarak haftaya 3 puan ile başladı.

Dark Passage 1-1 Team Turquality

Serinin ilk maçı oldukça yavaş başlarken Dark Passage maçı kazanan takım oldu. Aldıkları skoru rakibinden daha iyi rotasyon yaparak barona dönüştüren Dark Passage üç inhibitörü de açarak karşılaşmayı kazansa da takımda gözle görülür bir performans düşüklüğü vardı. Özellikle Abaria gereksiz yere yakalanıp birden fazla ölürken, TT bu hataları daha büyük bir şekilde cezalandırmayı başaramadı ve karşılaşmayı kaybetti.

Serinin ikinci maçında ise çok daha kötü bir performans sergileyen Dark Passage vardı. Tek tek tüm oyuncular yakalanırken yine Abaria’nın kötü performansı göze çarptı. Tek yakalanmalarına rağmen TT skor peşinde koşarken harita görevlerini yapan Dark Passage’ın hatası ise rakibi baron aldıktan sonra ejdere yönelmeleriydi. Üçüncü dağ ejderini almasına rağmen Dark Passage oyuncularının tamamı öldü ve TT rahat bir şekilde karşılaşmayı kazanarak seriyi 1-1 bitirmeyi başardı.

HWA Gaming 2 – 0 Oyunfor.Crew

Günün son serisinde HWA Gaming ve Oyunfor.Crew karşılaştı. Birinci maç karşılıklı alınan skorlarla başlarken iki takım da oyunun orta bölümüne kadar eşit bir mücadele sergiledi. Kaynaklarını Jhin seçimi yapan HolyPhoenix üzerinde iyi kullanan HWA Gaming geç oyunda kontrolü eline alan taraf oldu. 27. dakikadaki baron savaşı ise oyunun kırılma noktası olurken savaşı kaybeden Crew ekibi maçtan tamamen koptu. Baron güçlendirmesiyle birilikte daha fazla kule alan HWA toplam altın farkını da arttırmayı başardı. 41. dakikada Kadim Ejderha bölgesinde son bir takım savaşı arayan Crew buradaki savaşını kaybetti ve istediğini gerçekleştirmedi. Takım savaşını kazanan HWA doğrudan merkeze girerek maçı bitirdi.

İkinci maçta hataya yer vermeyen HWA Gaming daha sağlam bir takım oyunuyla 30 dakikanın ardından maçtan 13-5’lik skorla galip geldi. Orta koridor oyuncusu Hatrixx’in Ryze tercihi HWA adına galibiyetteki kilit nokta oldu. Maçın erken dakikalarında yaptığı hataların ardından kontrolü HWA takımına kaptıran Crew hiçbir varlık gösteremeyerek savunma yapmak zorunda kaldı. HWA’da Hatrixx dışında ormancı Trix metanın güçlü şampiyonlarından Nidalee ile harita üzerinde yaptığı rotasyonlarla takımına büyük bir katkı sağladı. İkinci maçta çok rahat bir galibiyet alan HWA Gaming böylece seriden 2-0 galip ayrıldı.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir