League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi’nde 5. hafta karşılaşmaları büyük bir mücadele ile başladı. Oynanan her seri heyecanlı ve eşit geçerken günün en büyük sürprizi Beşiktaş.OyunHizmetleri’ni 2-0 yenen Çilekler oldu. Bununla beraber SuperMassive’i ilk maçta neredeyse haritadan silen ve sezonun en güzel bireysel performanslarından birisini seyrettiren Oyunfor.Crew da günün iyi performans gösteren takımlarındandı.

Team Turquality 2-0 HWA

Günün ilk serisinde karşı karşıya gelen takımlardan TT, üç puanı kazanan taraf oldu. İlk maçta alışıldık bir dürtme kompozisyonu kuran TT, oyunun bir bölümüne kadar geride olmasına rağmen özellikle de KillerEs ve Xyraz’ın üstün performansları yardımıyla karşılaşmayı kazanmayı başardı. Takım savaşlarında harika pozisyon alan KillerEs yine Jhin ile üstün bir oyun ortaya koyarken, iki inhibitör açtıktan sonra Nexus’a vurmayan TT, HWA’ya geri dönüş için bir şans verdi. Fakat oyunda çok önde olmalarından dolayı rakibine bu şansı tam olarak tanımayan TT, karşılaşmanın 39. dakikada maçı bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

İlk maçtan çok daha tek taraflı geçen serinin ikinci karşılaşmasında HWA geçtiğimiz haftalardaki HWA’dan çok uzak bir görüntü çizerken, kendisine güveni her maç artan TT ise harika bir performans sergiledi. İlk maçta da çok iyi oynayan KillerEs ile bu maçta harika bir Bard oyunu sergileyen Kazze TT adına maçın kahramanları olurken, HWA’da oyuncuların iletişim eksikliği çektiği gözlemlendi. Garip bir şekilde Gangplank seçimini de yapan HWA bu seçimden hiç faydalanamazken, takımın arka saflara rahat bir şekilde ilerleyebilecek bir kompozisyon kuran TT’ye karşın Jinx seçiminde bulunması ise soru işaretlerine neden oldu. 26-9 gibi ezici bir skorla rakibini geçen TT, süper haftaya 3 puan ile başladı. ,


Beşiktaş.OyunHizmetleri 0-2 ÇİLEKLER

Serinin ilk maçını kazanmayı başaran taraf Çilekler oldu. Oyunun erken dakikalarında Rawbin’in mükemmel Gragas performansıyla büyük bir avantaj elde eden Çilekler, yine hatalı bir baron girişiminde bulundu ve Beşiktaş’a geri dönüş fırsatı yarattı. İki takım da yanlış takım savaşları seçerek hata yaparken, Beşiktaş’ta oyuncular arasında iletişim kopukluğu varmış izlenimi bulunmaktaydı. Öte yandan Çilekler inhibitör açmalarına rağmen üst koridorda savaşırken Rawbin ve Panky takımın geri kalanını bırakarak maçı bitirmeye odaklandı ve bunu başardı. 50 dakika süren mücadeleyi kazanan Çilekler seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçında ise çok daha dengeli bir oyun oynayan Beşiktaş, oyunun 20. dakikasına kadar oldukça iyi bir performans sergiledi. Bu noktadan sonra pozisyon hatası yapan takım, Çilekler’in oyun başındaki avantajını kullanması için birçok fırsat yarattı. Beşiktaş takımı takım savaşlarında çok daha iyi olmasına rağmen baron etrafındaki savaşı kaybeden takım, bu esnada inhibitör açmayı başardı fakat 4 skorla baronu Çilekler’e verdi. Bu avantajı boşa harcamayan Çilekler 38. dakikada maçı kazandı ve seriyi de 2-0 kazanmış oldu. Çilekler’de Rawbin çok iyi bir oyun ortaya koyarken Beşiktaş’ta Ruvelius ve Rogu ikilisi oldukça etkisizdi.


Dark Passage 1-1 Team Aurora

Serinin ilk maçında oldukça garip bir kompozisyon kuran Aurora, bu plansızlığının bedelini maçı kaybederek ödedi. Öte yandan Dark Passage takımı ise oldukça standart bir kompozisyon kurarken, oyunun başından itibaren maçı domine etti ve karşılaşmayı da kazandı. Hioss’un ayrılışından sonra Unknown ile  maça çıkan AUR, bu iletişimsizliği ve sinerji eksikliğini hissederken, DP’de ise Xerxe Abaria’ya odaklı bir oyun oynamadığında ne kadar etkili ve baskın bir ormancı olabileceğini göstermiş oldu.

Serinin ikinci maçında ise yine oyunun başından oyun ortasına kadar dominant bir Dark Passage bulunuyordu. Yine de Aurora’nın özellikle de Crystal’ın bu maç çok daha etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Oyunun büyük bir bölümünde avantajlı olmasına rağmen Elwind’in Işınlan’ı olmadan ayrık ittirmeye gitmesinden dolayı Aurora’ya geri dönüş şansı verdi. Barona başlayan fakat Aurora tarafından sıkıştırılan takım, bu savaşı ve baronu kaybetti. Bunun ardından alt koridordan ilerleyen Aurora, rahat bir şekilde maçı kazandı ve seriyi eşitleyerek süper haftaya 1 puanla başladı.


Oyunfor.Crew 1-1 SuperMassive

League of Legends tarihinin efsanevi oyuncularından Wickd’ı transfer eden Oyunfor.Crew ile geçen yıl Beşiktaş’ta mücadele eden Nardeus’u transfer eden SuperMassive’in karşılaşmasında ilk maçı CRW ekibi kazanmayı başardı. Stratejik olarak oyunun ilk 20 dakikasını önde götüren ve skorda da avantajı yakalayan SUP takımı, kaybettiği bir takım savaşı sonrası avantajını CRW’ye verdi. Crew’da React Cassiopeia ile mükemmel bir şekilde kartopu oldu ve 10-0-10 skoru ile maçı tamamladı. Yeni transfer Wickd ise takımın oyun sonunu nasıl oynaması gerektiği konusunda büyük fayda sağlarken, önemli Gnar ultileri ile takım savaşının kaderini belirledi. SuperMassive’de ise Naru tek başına çok yakalanarak takımına zarar verirken, Nardeus iyi oynamasına rağmen Sivir ile etkisiz kaldı. Crew ilk maçı alarak seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçında ilk karşılaşmaya göre çok daha baskın oynayan SUP, maçı da kazanmayı başardı. İlk maçta takımın başına bela olan React’e oyunun ilk dakikalarından itibaren odaklanan takım, koridor değişikliğini de çok iyi gerçekleştirdi ve büyük bir avantaj elde etti. Oyunun 17. dakikasında tüm dış kuleleri alan SUP, Fabfabulous’un ayrık ittirmesi ile beraber birkaç hatalı karar aldı fakat CRW takımı çok geride olduğu için bu hataları büyük bir şekilde cezalandıramadı. Baronu aldıktan sonra üç inhibitörü de açan SUP, ilk maçtaki mağlubiyetin bir nevi intikamını aldı ve maçı kazanarak seriyi 1-1 eşitledi.


5. hafta (Süper hafta) karşılaşmaları yarın oynanacak dört karşılaşma ile devam edecek. Yarının programı şu şekilde:

  • HWA-Team Aurora 13:00
  • Supermassive-Team Turquality 15:00
  • Dark Passage-Beşiktaş.OyunHizmetleri 17:00
  • Oyunfor.Crew-Çilekler 19:00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir