League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 5. hafta 2. gün karşılaşmaları  oynanan dört seri ile tamamlandı.

HWA Gaming 2 – 0 Team Aurora

Günün açılış karşılaşmasında HWA Gaming iki maçta da ortaya koyduğu güzel oyunla Team Aurora’yı 2-0 mağlup etti. 33 dakika süren birinci maçta özellikle alt koridor üzerine yoğunlaşan HWA buradan istediği skorları çıkarmayı başardı. Harita bazlı rotasyonları güzel uygulayan ekip kontrolü de eline alarak maça hakim oldu. Orta koridor oyuncusu Hatrixx yapmış olduğu Kassadin tercihi ile maçı domine ederek çok iyi bir performans sergiledi. 33 dakikanın ardından 15k altın farkı ile oyunu kazanan HWA seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta da farklı birim durum yaşanmadı ve maçın genel hakimi HWA oldu. Karşılaşmada çok fazla skor çıkarken HWA tarafında üst koridor oyuncusu Marshall’ın Irelia ile olan performansı maçta belirleyici rol üstlendi. 7-2-7 gibi başarılı bir oyun çıkaran Marshall kilidi açan isim oldu. Team Aurora tarafında Avenuee ve DarkSide’ın ekstra çabası galibiyet adına yeterli olmadı. Serinin iki mücadelesinde de ortaya güzel bir takım oyunu koyan HWA Gaming maçı kazanarak puanı alan taraf oldu.


SuperMassive 2 – 0 Team Turquality

Günün ikinci mücadelesinde zirve yarışı veren SuperMassive, Team Turquality engeline takılmadı ve 2-0 galip geldi. İlk maç beklenenin aksine tamamen SuperMassive’in üstünlüğü ile geçti. 21 dakika gibi çok kısa süre içerisinde maçı bitirmeyi başaran SUP 14 skor alırken sadece 4 skor verdi. Ormancı Stomaged’in Nidalee ile yaptığı başarılı baskınlar SUP adına galibiyette önemli paya sahip oldu. Rakibinin hamlelerine cevap vermekte zorlanan Team Turquality kötü başladığı maçtan mağlup ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşması yine 25 dakika gibi kısa sürede noktalansa da TT bu maçta varlığını nispeten daha fazla hissettirdi. Oyunun ilk aşamalarında üst koridorda Xyraz’a iyi baskı yapan FabFabulous ve Stomaged ikilisi buradan çıkardıkları skorla Irelia’nın erkenden güçlenmesinin önüne geçtiler. Trundle ile güç patlamasına çok çabuk ulaşan FabFabulous serinin ikinci maçına damgasını vurdu. Yaptığı ayrık ittirmeler ile takımına çok önemli bir katkı veren oyuncu kusursuz bir oyun çıkardı. TT aldığı skorlarla maça tutunsa da objektiflerde geri kalmasının bedelini mağlubiyetle ödedi. Seriyi kazanan SuperMassive maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.


Dark Passage 2 – 0 Beşiktaş.OyunHizmetleri

Dark Passage önemli bir düşüş yaşayan Beşiktaş’ı yenerek tekrar liderliğe yükseldi. Baskılı bir oyun oynayan Dark Passage takımca yaptığı doğru hamlelerin ardından istediği skorları elde etti. Ormancı Xerxe istikrarlı performansını devam ettirdi ve Nidalee tercihi ile 5-1-10 gibi sonuçla takımına çok önemli bir katkı sağladı. Birbirinden çok kopuk oynayan Beşiktaş oyuncuları herhangi bir karşı hamle yapamadı. Etkili bir oyun çıkaran DP 37 dakikanın ardından 15k toplam altın farkı ile maçtan galip ayrıldı.

Mücadelenin ikinci maçında da üstün olan ve oyuna hükmeden taraf Dark Passage oldu. Maçın erken dakikalarında art arda aldığı skorlarla kar topu etkisine yakalanan Zeitnot yaptığı Lucian seçimiyle maça damgasını vurdu. 11-1-6’lık muazzam bir oyun ortaya koyan yıldız nişancı takımını adeta sırtladı. Beşiktaş cephesinde yeni ormancı Kadir iyi bir görüntü çizse de aynı durum takımdaki diğer oyuncular için geçerli olmadı. Takım oyununu bir türlü geliştiremeyen BJK bir kez daha hayal kırıklığı yarattı. 33 dakikanın ardından seriyi 2-0 kazanan Dark Passage puanı alan taraf oldu ve tekrar liderliğe yükseldi.


Crew e-Sports Club 2 – 0 Çilekler

Günün son mücadelesi olan alt sırayı çok yakından ilgilendiren bu seride Crew rakibi Çilekler’i 2-0 yenerek önemli bir galibiyet aldı. Birinci maç büyük bir çekişmeye sahne olurken tam 50 dakika sürdü. SuperMassive karşısında gösterdiği Cassiopeia performansıyla yıldızlaşan React, Çilekler karşısında da aynı seçimle devleşti. Çilekler iyi bir takım oyunu çıkarsa da oyunun geç aşamasında bir hayli zorlandı. Baron güçlendirmesi ile rakibinin merkezini kuşatan Crew 50. dakikada maça noktayı koydu ve galip geldi.

İki takım arasında sürekli gidip gelen ikinci maç da 50 dakika sürdü ve yine büyük bir heyecana sahne oldu. Maçta bir adım önde olan taraf hep Crew ekibi olsa da Çilekler doğru savunma yaparak maça tutunmayı başardı. Maçın kırılma anı ise 45. dakikadaki baron savaşı oldu. Baronu almayı başaran Crew çok daha büyük bir avantaj yakaladı ve yaptığı kuşatma sonucunda rakibinin birçok kulesini almayı başardı. Çilekler 50.dakikadaki kadim ejderhayı çalıp bir anlık da olsa ibreyi terse çevirmeyi başardı ama bu durum fazla uzun sürmedi. Doğru yerde son kez takım savaşı yapan Crew maçı kazandı ve çok önemli bir galibiyet alarak alt sıradan kurtulmuş oldu.


5. hafta (Süper hafta) karşılaşmaları yarın oynanacak üç karşılaşma ile devam edecek. Yarının programı şu şekilde:

  • Team Aurora – SuperMassive 14:00
  • HWA Gaming – Beşiktaş.OyunHizmetleri 16:00
  • Team Turquality – Oyunfor.Crew 18:00

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir