League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 6. hafta 1. gün karşılaşmaları oynanan üç seri ile tamamlandı.

Team Aurora 0 – 2 SuperMassive

Zirve yarışını yakından ilgilendiren bu seride kazanan SuperMassive oldu ve birincilik iddiasını devam ettirdi. 42 dakika süren ilk karşılaşmada kontrolü ele alan taraf SuperMassive oldu. İmza şampiyonlarından Elise ile doğru zamanda doğru baskınlar yapan Stomaged takımdaki taşıyıcılara ihtiyacı olan skorları aldırmayı başardı. Üst koridorda FabFablous’un skor katkısı da SUP adına bir diğer önemli noktaydı. 42 dakikanın ardından 17-9 ve 10k altın farkı ile mücadeleyi kazanan SUP seride öne geçti.

50 dakika süren ikinci maçta Team Aurora daha iyi bir oyun sergilese de galip gelemedi. İki takımın ormancısı yine maçta kilit rol oynarken Crystal’ın etkisiz kalması Aurora’nın en büyük handikapı oldu. Kule anlamında rakibine karşı ciddi bir üstünlük yakalayan SuperMassive objektiflerden elde ettiği avantajı toplam altın farkına da yansıtmayı başardı. Team Aurora aldığı skorlarla maça tutunsa da objektiflerden geri kalması alınan mağlubiyetteki en büyük neden oldu. 50 dakikanın sonunda 22-17 ile sonuçlanan maçan SUP galip geldi ve 2-0 ile seriden galip ayrıldı.


HWA Gaming 0 – 2 Beşiktaş.OyunHizmetleri

Haftalardır galibiyete hasret kalan Beşiktaş üst sıralardaki rakibi HWA Gaming’i yenerek seriyi kazandı. 41 dakika süren ve büyük bir çekişmeye sahne olan birinci maç iki takım arasında da gidip geldi. Toplam skorda Beşiktaş önde olsa da minyon ve aldığı kuleler ile farkın açılmasına engel olan HWA Gaming maça tutunmayı başardı. 35. dakikadan itibaren iki taraf da maçı bitirmeye çok yaklaşsa da maç uzamaya devam etti. 40. dakikada baronu alan HWA Gaming’e karşılık Kadim Ejderha’yı alan Beşiktaş iyi bir avantaj yakaladı. Son bir kuşatmanın ardından inhibitörleri açık olan rakibinin merkezini yıkmayı başaran BJK galip geldi.

İlk maçın verdiği moral ile ikinci maçta daha iyi takım oyunuyla dikkat çeken Beşiktaş 28 dakikada maçı kazandı. Takımın yeni ormancısı Kadir istikrarlı performansı ile takımının aldığı skorlara büyük bir katkı sağladı. Ruvelius’un yapmış olduğu Twitch tercihi de maçın bir diğer önemli olaylarındandı. Karşılaşma kısa sürede sonuçlansa da BJK bu süreye 22 skor sığdırarak iyi bir oyunla maçı kazandı. HWA tarafında Marshall yaptığı Olaf seçimiyle çabalasa galip gelmek için yeterli olmadı. Seriyi 2-0 kazanan Beşiktaş böylece aradığı galibiyeti sonunda elde etti.


Team Turquality – Oyunfor.Crew

Serinin ilk maçında galibiyeti alan taraf TT olurken, oyunun tamamının dengede geçtiğini, farkı yaratan şeylerin ufak detaylar olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Baron ve Vadi’nin Alameti etrafındaki takım savaşlarına daha hızlı bir şekilde rotasyon yapan TT, Vladimir ve Rumble seçimlerini çok iyi kullandı. Crew ise çok iyi bir şekilde geride oynadı ve oyunu dengede tutmasına rağmen baron etrafındaki mücadeleyi kaybederek maçı da teslim etmiş oldu. Karşılaşmanın yıldızı ise yine Vladimir ile harikalar yaratan LongB’ydi.

İkinci maça ise kötü başlayan taraf Team Turquality oldu. Reach’in Kindred ile feci üst koridordaki kule altı girişimi Wickd’a iki skor verirken, birçok kez tek yakalanan Reach TT’yi harita görevlerinde yalnız bıraktı. Rakibinin ormancısının ölümünü çok iyi değerlendiren Crew, Kadim Ejder’i aldıktan sonra alt koridordaki takım savaşını kazanırken, Wickd’ın Gnar performansı izlemeye değerdi. Tek bir Nexus kulesini aldıktan sonra karşılaşmayı tamamlayan Oyunfor.Crew takımı durumu 1-1’e getirdi ve seriden 1 puan almayı başardı.


Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 6. hafta ikinci gün mücadelelerinin programı ise şu şekilde;

  • Çilekler-Dark Passage 13:00
  • Oyunfor.Crew-Team Aurora 15:00
  • Beşiktaş.OyunHizmetleri-SuperMassive 17:00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir